Redakcja Polska

Polski "Cyberpunk 2077" z nagrodą BAFTA w dziedzinie gier komputerowych

12.04.2024 09:17
Stworzona przez polskie studio CD Projekt Red gra "Cyberpunk 2077" otrzymała jedną z nagród - za najlepsze ciągłe wsparcie twórców - podczas czwartkowej ceremonii rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) w dziedzinie gier komputerowych.
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077CD Projekt Red

"Cyberpunk 2077" był nominowany w dwóch kategoriach - dla najlepiej ewoluującej gry, co oznacza "doskonałość w ciągłym wsparciu deweloperskim", w tym zapewnianie stałych aktualizacji, oraz dla najlepszej gry w głosowaniu graczy. W tej drugiej kategorii przegrał jednak z "Baldur's Gate 3".

"Baldur's Gate 3" okazał się zresztą największym wygranym czwartkowej ceremonii, bo łącznie zwyciężył w pięciu kategoriach, także jako najlepsza gra, za najlepszą muzykę, najlepszą narrację i najlepszy występ w roli drugoplanowej. Gra ta była nominowana w 11 kategoriach.

Po dwie nagrody otrzymały: "Alan Wake 2" (za osiągniecie artystyczne oraz osiągnięcie w udźwiękowieniu), "Super Mario Bros. Wonder" (jako najlepsza gra familijna i najlepsza gra w trybie wieloosobowym) oraz "Viewfinder" (jako najlepsza gra brytyjska oraz w kategorii oryginalna własność intelektualna".

Nagrody BAFTA w dziedzinie gier komputerowych przyznano w tym roku po raz 20., a ceremonia ich rozdania odbyła się w londyńskim kompleksie artystycznym Southbank Centre.


PAP/dad

Film "Chłopi" został pokazany w Parlamencie Europejskim. "To niesamowite przeżycie"

11.04.2024 09:21
Film "Chłopi", malarska animacja dzieła Reymonta, został pokazany w Parlamencie Europejskim. Jednym z inicjatorów był europoseł Andrzej Halicki.

W dawnej bazie RAF w Anglii powstało pierwsze muzeum poświęcone w całości wojennym losom polskich lotników

11.04.2024 15:09
W dawnej bazie lotniczej RAF Ingham w hrabstwie Lincolnshire na północy Anglii, w której w czasie II wojny światowej stacjonowały trzy polskie dywizjony bombowe, w przyszły weekend otwarte zostanie muzeum poświęcone polskim lotnikom w Wielkiej Brytanii.

Muzeum POLIN zaprasza do włączenia się w akcję Żonkile

11.04.2024 15:46
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza do włączenia się w akcję "Żonkile". Polega ona na rozdawaniu papierowych kwiatów na ulicach Warszawy, a upamiętnia wybuch powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku.