Redakcja Polska

Kreatywny przewodnik po Polsce NOTaMAP dla obcokrajowców

06.07.2021 14:15
Przewodnik NOTaMAP Poland w pięciu językach przybliża gościom z zagranicy polską kulturę i proponuje wycieczki do najbardziej urokliwych zakątków Polski.
Audio
  • Kreatywny przewodnik po Polsce dla cudzoziemców - rozmowa z Joanną Studzińską [posłuchaj]
NIEMAPA
NIEMAPAFoto: materiały prasowe

Kreatywny przewodnik zachęca nie tylko do odwiedzenia Warszawy, Wrocławia czy Gdańska, ale też do poznania tajemnic Puszczy Białowieskiej czy Krainy Tysiąca Jezior, opowiada o naszej kulturze, tradycjach, przedstawia znane polskie legendy czy ciekawostki językowe.

- Wyjaśniamy, czym jest śmigus dyngus czy ptasie mleczko, uczymy kilku polskich zwrotów jak: Cheshch! Jen dobree! Jenkooyeh! – tłumaczy Joanna Studzińska z kolektywu Mamy Projekt.

NOTaMAP Poland powstała przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i jest dystrybuowana w zagranicznych placówkach, jest także dostępna bezpłatnie online na www.niemapa.pl w zakładce POLSKA.

- Nasza NIEMAPA to Polska w pigułce, która być może zachęci kogoś do przyjazdu do nas – mówi Joanna Studzińska w rozmowie z Ewą Plisiecką.

Artyści światowego formatu na Warsaw Summer Jazz Days 2021

05.07.2021 14:56
W tym roku festiwal powraca do swoich głównych założeń - prezentacji najlepszych aktualnie artystów światowego jazzu i występów młodych muzyków polskich. Branford Marsalis, John Patitucci, Chris Potter, Brian Blade, Antonio Sanchez - to gwiazdy tegorocznej edycji festiwalu.

„Kombinat” i „Virtuoso” na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu

06.07.2021 09:37
Spektakle inspirowane są twórczością dwóch charyzmatycznych osobowości, choć działających w innych czasach i realiach – Grzegorza Ciechowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

W środę otwarcie galerii plenerowej MSZ "Polska pomoc w walce z pandemią Covid-19"

06.07.2021 10:43
W środę 7 lipca w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich – Agrykola uroczyście zainaugurowana zostanie wystawa Ministerstwa Spraw Zagranicznych "Polska pomoc w walce z pandemią Covid-19". Otwarcie wystawy odbędzie się z udziałem Podsekretarza Stanu w MSZ Pawła Jabłońskiego w dniu 7 lipca 2021 r.