Redakcja Polska

Rosja wystrzeliła w Ukrainę ponad 1200 pocisków. Pentagon podał dane wywiadowcze

24.03.2022 10:38
Od początku inwazji Rosja wystrzeliła dotąd w Ukrainę ponad 1200 pocisków i nadal dysponuje znaczącym arsenałem rakietowym - podał w czwartek amerykański portal sieci ABC News, powołując się na anonimowe źródło w ministerstwie obrony USA.
Wojska rosyjskie nie rezygnują z prób wznowienia natarcia w celu zajęcia Kijowa, Czernihowa, Sum, Charkowa i Mariupola
Wojska rosyjskie nie rezygnują z prób wznowienia natarcia w celu zajęcia Kijowa, Czernihowa, Sum, Charkowa i MariupolaEPA/VASILIY ZHLOBSKY

"Szacujemy, że Rosjanie nadal posiadają zdecydowaną większość zgromadzonych wcześniej pocisków ziemia-powietrze i pocisków manewrujących" - przekazało ABC News.

"Wojsko rosyjskie nadal posiada ponad 50 proc. przygotowanych do inwazji pocisków manewrujących" - wskazał cytowany przez portal amerykański urzędnik. "W swoim arsenale (Rosjanie) nadal mają również znaczną liczbę pocisków balistycznych krótkiego i średniego zasięgu" - dodał.


PAP/dad

Miliony euro na pomoc dla krajów przyjmujących uchodźców. Znamy propozycję Komisji Europejskiej

23.03.2022 21:15
Komisja Europejska proponuje wsparcie dla krajów przyjmujących uchodźców z Ukrainy. Zapewnia też, że zwróci wszystkie wydatki, które kraje członkowskie wydały na osoby uciekające przed wojną rozpętaną przez Rosję. Bruksela mówi o wsparciu finansowym i organizacyjnym.

Jens Stoltenberg: prezydent Putin zrobił duży błąd, rozpętując wojnę przeciwko niepodległemu państwu

24.03.2022 09:14
Prezydent Rosji popełnił poważny błąd, rozpętując wojnę przeciwko suwerennemu państwu i nie docenił siły ukraińskiego narodu - powiedział w czwartek przed rozpoczęciem nadzwyczajnego spotkania przywódców państw NATO sekretarz generalny Sojuszu, Jens Stoltenberg.