Redakcja Polska

Caritas Polska rozpocznie szóstą edycję programu dla seniorów "Na codzienne zakupy"

20.01.2023 16:17
Caritas Polska wkrótce rozpocznie szóstą edycję programu dla seniorów "Na codzienne zakupy". Obejmuje on 11 tys. osób, w tym także seniorów z Ukrainy. Dostają oni kartę do Biedronki, gdzie mają do wydania 160 zł miesięcznie przez 10 miesięcy – powiedziała specjalistka ds. programów senioralnych Caritasu Monika Figiel.
zdj. Ilustracyjne
zdj. IlustracyjneChinnapong/ Shutterstock

Caritas Polska cały rok prowadzi programy senioralne dla tysięcy ubogich i potrzebujących osób starszych. - W Caritas Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzimy codziennie. Angażujemy osoby starsze raz, dwa razy w tygodniu, odwiedzamy je, robimy drobne niespodzianki. W tym roku w Warszawie zaprosimy podopiecznych do kina - powiedziała Monika Figiel

Zwróciła uwagę, że w 2023 r. wśród podopiecznych Caritasu są także seniorzy z Ukrainy. Jedną z form pomocy materialnej jest program "Na codzienne zakupy". Obejmuje on 11 tys. osób. Seniorzy dostają kartę do sklepu Biedronka i mają do wydania 160 zł miesięcznie przez 10 miesięcy. - Prowadzimy ten program wraz z Fundacją Biedronki już piąty rok i wkrótce rozpocznie się szósta edycja – zapowiedziała Figiel.


PAP/dad

Radomski "Łucznik" na targach Shot Show w USA. Karabinek Grot cieszy się tam niesłabnącą popularnością

20.01.2023 15:38
Fabryka Broni "Łucznik" prezentuje swoje wyroby na targach branży strzeleckiej - SHOT SHOW 2023 w Stanach Zjednoczonych. Dużym zainteresowaniem cieszą się karabinki MSBS Grot, z których m.in. korzystają żołnierze ukraińscy w wojnie z Rosją.

18 lat temu zmarł Jan Nowak-Jeziorański, legendarny "kurier z Warszawy"

20.01.2023 15:57
W czasie okupacji działał w podziemiu, był kurierem i emisariuszem Naczelnego Wodza i Komendanta Głównego Armii Krajowej. Walczył w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie został redaktorem polskiej sekcji BBC w Londynie, a następnie przez 25 lat kierował sekcją polską Radia Wolna Europa w Monachium.