Redakcja Polska

Radomski "Łucznik" na targach Shot Show w USA. Karabinek Grot cieszy się tam niesłabnącą popularnością

20.01.2023 15:38
Fabryka Broni "Łucznik" prezentuje swoje wyroby na targach branży strzeleckiej - SHOT SHOW 2023 w Stanach Zjednoczonych. Dużym zainteresowaniem cieszą się karabinki MSBS Grot, z których m.in. korzystają żołnierze ukraińscy w wojnie z Rosją.
Udział w SHOT SHOW dla Fabryki Broni doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów handlowych z potencjalnymi klientami. Po jednej z wizyt w Las Vegas radomska spółka pozyskała kontrahenta także z Ameryki Środkowej.
Udział w SHOT SHOW dla Fabryki Broni doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów handlowych z potencjalnymi klientami. Po jednej z wizyt w Las Vegas radomska spółka pozyskała kontrahenta także z Ameryki Środkowej.Polska Grupa Zbrojeniowa/Twitter

Odbywające się co roku w Las Vegas wydarzenie przyciąga rzeszę wielbicieli strzelectwa. Według radomskiej fabryki wielu gości zwraca uwagę na rolę, jaką broń z Radomia odgrywa w wojsku ukraińskim podczas wojny z Rosją, która zaatakowała Ukrainę.

- Cieszy nas, że produkty, które mamy w ofercie, zostały kolejny raz bardzo dobrze przyjęte i docenione na tak wymagającym rynku, jakim bez wątpienia jest rynek amerykański. Utwierdza nas to w przekonaniu, że produkujemy broń na najwyższym poziomie i możemy śmiało konkurować z producentami uzbrojenia z całego świata - powiedział prezes zarządu "Łucznika" Wojciech Arndt.

Chwalony za niezawodność i ergonomię

Fabryka podkreśliła, że w opiniach odwiedzających stoisko strzelców cywilnych i przedstawicieli służb mundurowych, GROT znakomicie sprawdza się w boju, a to niezaprzeczalnie najbardziej wiarygodny i wymagający test praktyczny każdej broni. Broń z Radomia chwalona jest za niezawodność i ergonomię, a także za łatwość oraz wygodę użytkowania, jak i celność.

Zdaniem członka zarządu Fabryki Broni "Łucznik" Seweryna Figurskiego rynek amerykański, na którym już wcześniej zaistniały konstrukcje z Radomia, jest im bardzo przychylny.

- W ubiegłym roku karabinek MSBS Grot C 16 FB-A2 trafił do amerykańskiego Dowództwa Operacji Specjalnych (SOCOM). Z kolei na rynku cywilnym pojawił się pistolet samopowtarzalny VIS 100 M1, zasilany nabojem 9x19 mm, a w 2021 r. w Stanach Zjednoczonych zadebiutowały karabinki .223 S Beryl M1, Mini Beryl Pistol oraz Beryl S 762 M - przypomniał Seweryn Figurski.

Wspólne stoisko z Mesko SA

Udział w SHOT SHOW dla Fabryki Broni doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów handlowych z potencjalnymi klientami. Po jednej z wizyt w Las Vegas radomska spółka pozyskała kontrahenta także z Ameryki Środkowej, do którego trafiły karabinki MSBS Grot S 16 FB-M1.

W tym roku na wspólnym stoisku w Las Vegas swoją ofertę w zakresie amunicji prezentuje skarżyskie Mesko SA.PR24.pl/IAR/PAP/dad

„Dzieci trzeciej kultury”. Rodzicielstwo na emigracji

20.01.2023 13:28
Helena urodziła się dwanaście lat temu w Londynie. Później mieszkała jeszcze w Waszyngtonie i Nowym Jorku. Młodsza córka, pięcioletnia, również urodziła się w Londynie. Nasze życie określały cztero- lub sześcioletnie kontrakty zawodowe. Takie życie sobie wybraliśmy. Nasze dzieci innego życia nie znają. Nigdy na stałe nie mieszkały w Polsce. Nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę jak wybór życia na emigracji kształtuje pojawiające się po drodze dzieci – przyznaje Magdalena Zawadewicz.

Orlen wybuduje w w gdańskiej rafinerii terminal do obsługi jednostek morskich

20.01.2023 13:51
Grupa Orlen wybuduje w w gdańskiej rafinerii terminal do obsługi jednostek morskich. Nowa inwestycja umożliwi od 2025 roku przeładunek ponad miliona ton produktów, w tym olejów bazowych, paliw żeglugowych i biododatków do paliw. Koszt inwestycji to blisko pół miliarda złotych.

Holandia otwarta na dostawę Ukrainie samolotów F-16 "jeżeli Kijów wystąpi o dostarczenie myśliwców"

20.01.2023 15:22
Holenderski rząd zasygnalizował, że jest gotów zapłacić za nowoczesne czołgi Leopard 2, które mogą zostać wysłane na Ukrainę, podaje w piątek portal RTL Nieuws. Jednocześnie minister spraw zagranicznych Wopke Hoekstra powiedział podczas debaty w izbie niższej parlamentu (Tweede kamer), że w sytuacji, gdy Kijów poprosi o dostarczenie myśliwców F-16, Haga potraktuje to z "otwartością".