X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" wspiera Polaków w Ukrainie

20.05.2022 10:57
Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" wspiera Polaków w Ukrainie, zarówno tych, którzy pozostali na miejscu jak i tych, którzy wyjechali z Ukrainy uciekając przed wojną.
Audio
  • Do wysłuchania rozmowy z Anitą Staszkiewicz, koordynującą projekt "Pomoc Polakom z Ukrainy", realizowany przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", zaprasza Maria Wieczorkiewicz [posłuchaj]
Z prawej Anita Staszkiewicz, koordynator Projektu Pomoc Polakom w Ukrainie, realizowanego przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska, z lewej Maria Siwko, dyrektorka Domu Polskiego w Kijowie
Z prawej Anita Staszkiewicz, koordynator Projektu "Pomoc Polakom w Ukrainie", realizowanego przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", z lewej Maria Siwko, dyrektorka Domu Polskiego w KijowieFoto: Maria Wieczorkieewicz/PRdZ

- Projekt "Pomoc Polakom z Ukrainy" realizujemy dzięki środkom finansowym z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - mówi Anita Staszkiewicz, koordynująca program "Wspólnoty Polskiej".

- Nasza pomoc ma bardzo różnorodne formy, gdyż staramy się odpowiadać na indywidualne potrzeby beneficjentów. Oferujemy wsparcie doraźne, najczęściej finansowe, jak też i bardziej specjalistyczne - porady prawne, psychologiczne, kursy językowe, doskonalenie zawodowe. Udało się nam stworzyć bazę wolontariuszy, zarówno w kraju jak i za granicą. Wolontariuszami są  także działacze polskich organizacji z Ukrainy, osoby, które przyjechały z grupą uchodźców do Warszawy. Dzięki temu zbudowaliśmy swoiste polonijne mosty. Współpraca się dobrze układa i chyba mogę powiedzieć, że potrafimy pomagać - podkreśla rozmówczyni Polskiego Radia dla Zagranicy.

Anita Staszkiewicz doskonale zna środowisko Polaków na Wschodzie. Pełniła funkcję konsula w Ukrainie, w Charkowie oraz konsula  Ambasady RP w Nur-Sultanie w Kazachstanie.

Zebrane doświadczenia w pracy dyplomatycznej dziś procentują dobrymi relacjami z osobami, którym pomaga w Polsce. Niejednokrotnie w rozmowach na antenie Polskiego Radia dla Zagranicy powoływały się one na wspierające działania właśnie Anity Staszkiewicz. Sama uważa, że jest tylko osobą pierwszego kontaktu, a przede wszystkim reprezentuje instytucję pomocową - Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", z którą jest związana od wielu lat. Podkreśla, że to dziś najpełniej realizuje się misja Stowarzyszenia, która potwierdza sens wspierania potrzebujących.

Do wysłuchania rozmowy z Anitą Staszkiewicz, koordynująca projekt "Pomoc Polakom z Ukrainy", realizowany przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska", zaprasza Maria Wieczorkiewicz.​

Wojna scaliła polską społeczność na Ukrainie - mówi Walenty Wakoluk ze Stowarzyszenia Kultury Polskiej na Wołyniu

19.05.2022 11:37
W Łucku zdalnie działa polska szkoła, ukazują się najnowsze wydania „Monitora Wołyńskiego”, który informuje np. o tym, jak zachować się podczas ewakuacji, przekazuje też najnowsze informacje dotyczące wojny na Ukrainie.

Instytut Polski w Kijowie został ewakuowany, ale nadal działa i organizuje wydarzenia kulturalne

19.05.2022 12:28
Wśród nich są wystawa „Dzień zwycięstwa” na Zamku Ujazdowskim w Warszawie, przygotowania do projektu w związku z 200-leciem polskiego romantyzmu, współpraca z Muzeum Historii Polski i Instytutem Pileckiego.

"Przyjaciele, dziękujemy! Ukraińcy - Polakom". Marsz wdzięczności na ulicach Warszawy

30.05.2022 14:00
Kilkusetosobowy pochód pod hasłem "Przyjaciele, dziękujemy! Ukraińcy - Polakom" przeszedł w niedzielę sprzed Sejmu na Plac Zamkowy i zakończył się koncertem z udziałem ukraińskich artystów.