X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rusza 72. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie

09.02.2022 15:30
18 filmów z 15 krajów znalazło się w programie konkursu głównego Berlinale 2022. Berlińskie święto kina w tym roku odbędzie się w dniach od 10 do 20 lutego.
Audio
  • Rozmowa z Agatą Lewandowski o polskich akcentach na tegorocznym festiwalu Berlinale [posłuchaj]
Berlinale 2022
Berlinale 2022Foto: Daniel Seiffert - Berlinale

Wśród polskich akcentów na Berlinale znajdzie się współfinansowany przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej film „Nie zgubiliśmy drogi” w reżyserii Anki i Wilhelma Sasnalów. Zostanie on zaprezentowany w sekcji Forum i będzie to jego światowa premiera.

- Na tegoroczną imprezę przybyło mniej dziennikarzy niż zazwyczaj, ale wszyscy cieszą się, że nie jest to – tak jak w zeszłym roku – wyłącznie wydarzenie online – mówi polska dziennikarka z Berlina Agata Lewandowski.

- Pandemia ma wpływ na atmosferę tegorocznego Berlinale, tematyka pandemiczna jest też obecna w prezentowanych na festiwalu obrazach – dodaje dziennikarka w rozmowie z Ewą Plisiecką.

 

 

 

 

 

 

 

Zmarł Zbigniew Namysłowski – saksofonista, kompozytor i aranżer jazzowy. Miał 82 lata

08.02.2022 13:30
Był bez wątpienia legendą polskiego jazzu i jednym z najbardziej znanych polskich muzyków jazzowych, a jego biografia artystyczna to ważny fragment historii polskiej muzyki.  

Polski film "Sukienka" z nominacją do Oscara. O statuetkę powalczy też Janusz Kamiński

08.02.2022 15:36
Nominację do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski otrzymał polski film krótkometrażowy pt. "Sukienka". Nominację otrzymał także Janusz Kamiński za zdjęcia do filmu "West Side Story" Stevena Spielberga.

"Wszystkie dzieci maharadży" – powieść o losach polskich dzieci, które podczas wojny znalazły schronienie w Indiach

08.02.2022 17:02
W 1942 r. w wiosce Balachadi polskimi dziećmi, głównie sierotami, które wraz z Armią Andersa opuściły ZSRR i trafiły do Indii, zaopiekował się książę Jam Saheb Digvijay Sinhji.

"Sukienka" - film studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej - tegorocznym pretendentem do Oscara

09.02.2022 09:39
Film "Sukienka" Tadeusza Łysiaka, który we wtorek został nominowany Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film fabularny jest niemal całkowicie dziełem studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej - przypomniał we wtorek kanclerz tej uczelni, Maciej Ślesicki.