Redakcja Polska

Polskie Radio wydało przeboje Karin Stanek w nowych aranżacjach

22.06.2022 08:45
Wyzwania podjęła się Kasia Moś, która nagrała 11 przebojów popularnej w latach 60-tych piosenkarki; jej przeboje – m.in. „Malowana lala” czy „Autostop” – nuciła wtedy cała Polska.
Audio
  • Nowa płyta Kasi Moś z piosenkami Karin Stanek [posłuchaj]
Nowa płyta Kasi Moś
Nowa płyta Kasi MośFoto: materiały prasowe

Wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia album zawiera 11 zupełnie nowych aranżacji przebojów Karin Stanek, popularnych w latach 60-tych oraz jej mniej znanych kompozycji.

Piosenkarka Kasia Moś i jej starszy brat Mateusz Moś pochodzą – podobnie jak Karin Stanek - z Bytomia. Z Bytomiem związany jest też Mateusz Kołakowski. Trójka artystów, pracująca razem już od jakiegoś czasu, postanowiła więc sięgnąć po repertuar krajanki.

O płycie „Karin Stanek”, a także o bardzo dobrze przyjętej płycie „Moniuszko 200”, zawierającej interpretacje utworów kompozytora, Kasia Moś opowiedziała Ewie Plisieckiej.

Album "Synergy". Muzyczna wycieczka w epokę retro

05.02.2022 13:30
Wspólny album Michała "stRinga" Radeckiego-Mikulicza i Konrada "Gadesa" Leśniaka to różne wersje tych samych utworów, stworzone z wykorzystaniem technologii z różnych epok.

Zmarł Zbigniew Namysłowski – saksofonista, kompozytor i aranżer jazzowy. Miał 82 lata

08.02.2022 13:30
Był bez wątpienia legendą polskiego jazzu i jednym z najbardziej znanych polskich muzyków jazzowych, a jego biografia artystyczna to ważny fragment historii polskiej muzyki.  

"Jazz.PL". Nowy cykl płyt Agencji Muzycznej Polskiego Radia

19.02.2022 10:00
Pierwszy album z cyklu to zapis występu formacji Jazz Forum Talents w ramach cotygodniowych, piątkowych jazzowych koncertów w Programie Drugim Polskiego Radia.

Ukazała się płyta legendarnych Dżambli w nowej aranżacji

08.05.2022 11:25
Album ukazuje się w ramach nowej serii wydawniczej, prezentującej koncerty radiowej Dwójki z cyklu Jazz.PL. Tym razem jest to dwupłytowe wydawnictwo „Marta Zalewska Orchestra & Dżamble”.