Redakcja Polska

GovTech Polska zaprasza na United with Ukraine game jam!

02.07.2022 09:00
Wkrótce maraton projektowania gier United with Ukraine game jam. Jego uczestnicy będą mieli 48 godziny na stworzenie gry inspirowanej dziedzictwem Ukrainy. Game jam odbędzie się w dniach 8-10 lipca Warszawie, a także za pośrednictwem Internetu.
Audio
  • United with Ukraine game jam odbędzie się w dniach 8-10 lipca. Z minister Justyną Orłowską, szefową GovTech Polska, rozmawiał Przemysław Pawełek. [POSŁUCHAJ]
United With Ukraine Game Jam
United With Ukraine Game Jam Materiały organizatora (źr. Gov.pl)

Game jam to rodzaj maratonu, podczas którego uczestnicy tworzą gry w jak najkrótszym czasie (zazwyczaj trwa to od 24 do 72 godzin).  Do udziału w maratonie zaproszone zostały osoby z umiejętnościami, które można wykorzystać przy projektowaniu gier, w szczególności z takich obszarów jak sztuka, audio, design i programowanie.  Mile widziane są zarówno grupy, jak i pojedyncze osoby gotowe do pracy samodzielnej lub dołączenia do zespołów.

Podczas wydarzenia zapewniana będzie opieka mentorów. Udział jest bezpłatny, a na najlepsze projekty przewidziane są nagrody. Organizatorzy zapraszają zainteresowanych do rejestracji, bo na chętnych do wzięcia udziału w game jamie online wciąż czekają wolne miejsca.

Z minister Justyną Orłowską, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, rozmawiał Przemysław Pawełek.

Rozpoczęło się 51. "Lato z Radiem". "Mamy siebie – pochwalmy się Polską" to hasło tegorocznej edycji

21.06.2022 13:26
W radiowej Jedynce znowu zabrzmiała Polka Dziadek. To znak, że zaczęło się "Lato z Radiem". Kultowa audycja Programu Pierwszego Polskiego Radia jest w eterze od 51 lat i cieszy się ogromną popularnością wśród kolejnych pokoleń.

Calmsie - polska aplikacja wspierająca terapię osób dotkniętych depresją

27.06.2022 14:44
Aplikacja polskiego startupu ma szansę stać się w przyszłości powszechnym, cyfrowym uzupełnieniem terapii prowadzonej przez specjalistę.

Trwa 11. Światowe Forum Miejskie w Katowicach. Organizatorem ONZ

28.06.2022 16:00
Na 11. Światowe Forum Miejskie w Katowicach zarejestrowało się ponad 22 tysiące osób z ponad 170 krajów - większość z nich bierze udział w wydarzeniu stacjonarnie. Ta największa konferencja dotycząca polityki miejskiej i rozwoju miast po raz pierwszy została zorganizowana w Europie Środkowo-Wschodniej.