Redakcja Polska

Weimar Triangle Videogames Walkthrough - o polskim przemyśle gier komputerowych w Bukareszcie

07.11.2022 13:14
Dzięki wspólnej inicjatywie Instytutu Polskiego w Bukareszcie, Instytutu Francuskiego, Instytutu Goethego oraz przy wsparciu Romanian Game Developers Association, w dniach 2-5 listopada w Bukareszcie został zrealizowany projekt, zatytułowany „Weimar Triangle Videogames Walkthrough”.
Weimar Triangle Videogames Walkthrough  w Bukareszcie
Weimar Triangle Videogames Walkthrough w BukareszcieFoto: Instytut Polski w Bukareszcie

W ramach przedsięwzięcia odbyły spotkania producentów gier wideo, konsultantów historycznych oraz ekspertów zajmujących się branżą. Stronę polską reprezentowali Michał Gałek, jeden z twórców gry wideo „Wiedźmin” oraz Paweł Miechowski z „11 bit studios”, jednego z największych producentów gier wideo w Polsce, znanego na arenie międzynarodowej z gier „This War of Mine” i „Frostpunk”.

Wystąpienie Pawła Miechowskiego podczas konferencji dotyczącej gier komputerowych, w kontekście wrażliwości społecznej i konfliktów zbrojnych we współczesnym świecie, spotkało się ze szczególnym uznaniem wśród odbiorców.


Weimar Triangle Videogames Walkthrough  w Bukareszcie Weimar Triangle Videogames Walkthrough w Bukareszcie

Polski gość przedstawił również społeczne zaangażowanie przedsiębiorstwa, które reprezentuje, w tym m.in. w pomoc ukraińskim dzieciom dotkniętym aktualną wojną. Ponadto, gra „This War of Mine” to pierwsza, w historii polskiej edukacji, propozycja materiału edukacyjnego do podstawy programowej w formie gry wideo.

W ramach przedsięwzięcia odbyła się również rumuńska premiera polskiego filmu „Wiedźmin” z 2001 roku.


Weimar Triangle Videogames Walkthrough  w Bukareszcie Weimar Triangle Videogames Walkthrough w Bukareszcie

Wydarzenie było doskonałą okazją do promocji polskich gier komputerowych na rynku rumuńskim, w tym również społecznego i edukacyjnego zaangażowania polskich producentów gier wideo.

 

Źródło: Instytut Polski w Bukareszcie/ho

Międzynarodowy Polonijny Bieg Niepodległości – od Toronto do Wilna

06.11.2022 09:32
Uczestnicy pierwszego "równoległego" Biegu Niepodległości pobiegną w niedzielę, w tym samym czasie, w Toronto, Wiedniu, w Czechach, na Litwie oraz w Krakowie.

W brytyjskim Newark pożegnano trzech prezydentów RP na uchodźstwie

07.11.2022 08:00
W Newark-on-Trent w Anglii z udziałem przedstawicieli polskich i angielskich władz pożegnano trzech polskich prezydentów, którzy pełnili swoją funkcję na emigracji.

Przystanek Historia wrócił po dwóch latach do Lwowa

07.11.2022 11:14
Przystanek Historia odbywa się we Lwowie od ponad 4 lat. Pandemia i inwazja rosyjska przerwała zajęcia edukacyjne popularyzujące polską historię na dwa lata. Obecnie inicjatywa znów znajduje się w grafiku polskich wydarzeń we Lwowie.