X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Leo Varadkar: szczepionka przeciw koronawirusowi na początku roku

26.10.2020 15:43
Wicepremier Leo Varadkar zapowiedział, że szczepionka przeciwdziałająca Covid-19 powinna być dostępna w Irlandii w pierwszych miesiącach przyszłego roku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneSam Wordley/ Shutterstock

Nie oznacza to, że będzie już w styczniu, ale też nie dalej niż w marcu. Rząd nie spodziewa się natomiast, by mieszkańcy masowo uczestniczyli w szczepieniach.

Najnowsza ankieta opublikowana przez Vaccine Tracker Ipsos MRBI IPHA Covid-19, mówi, że zaszczepić planuje się już teraz 55 proc. populacji Irlandii, 1/3 nie jest do tego jeszcze przekonana, a 12 proc. odmówi szczepienia. Z ankiety wynika również, że najchętniej szczepić się będą 65-latkowie i osoby starsze, a następnie grupa wiekowa 34 – 44 lata. Najmniej przychylne szczepieniom są ludzie młodzi. Szczepionkę przyjmie połowa kobiet i 60 proc. mężczyzn.

Pierwsze partie szczepionki powinny być dostępne w Irlandii jeszcze pod koniec tego roku, a jako pierwsi możliwość zaczepienia się dostaną lekarze, pielęgniarki, pracownicy służb bezpieczeństwa, a także osoby powyżej 65. roku życia.


Źródło: kierunekirlandia.eu

Zobacz więcej na temat: Irlandia Polonia koronawirus

Druga fala pandemii koronawirusa w Europie. Kary za brak maseczki

24.10.2020 13:39
Przez Europę przechodzi druga fala pandemii koronawirusa. W prawie wszystkich państwach obowiązkowe jest noszenie maseczek

PLL LOT z zakazem rejsów do Chin w listopadzie

25.10.2020 10:51
Chiński Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował o objęciu PLL LOT czterotygodniowym zakazem wykonywania rejsów do Chin.

Peruwiańska Polonia w czasie epidemii. „Wiosna daje nadzieję na powrót do normalności”

25.10.2020 13:40
„Najtrudniej było w czerwcu, lipcu i sierpniu, czyli w okresie zimowym w Ameryce Południowej. Liczba zakażonych i zmarłych rosła skokowo, szpitale były przepełnione. Obowiązywał całkowity zakaz wychodzenia z domu, spotkań rodzinnych i towarzyskich, zamknięto lokale gastronomiczne” - wspomina Mirosław Rajter.

Dr Anthony Fauci: w grudniu przekonamy się, czy szczepionka na koronawirusa jest skuteczna

25.10.2020 15:37
"Pod koniec listopada lub na początku grudnia dowiemy się, czy mamy bezpieczną i skuteczną szczepionkę na koronawirusa". Tak powiedział w niedzielę dr Anthony Fauci, specjalista od chorób zakaźnych i doradca Białego Domu ws. pandemii koronawirusa.