X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia z drugim PKB w całej Unii Europejskiej

25.03.2022 15:48
Irlandia zajmuje drugie miejsce wśród państw członkowskich Unii Europejskiej ze wskaźnikiem na poziomie 121 proc. powyżej średniej, a za nią plasują się Dania, Holandia, Szwecja, Belgia i Austria, każde z PKB na mieszkańca co najmniej 20 proc. powyżej średniej
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com

Wysoki poziom Produktu Krajowego Brutto na mieszkańca w Irlandii to w dużej mierze efekt obecności wielkich międzynarodowych koncernów posiadających własność intelektualną. Produkcja kontraktowa powiązana z tymi aktywami wlicza się do PKB, a duża część dochodów z tej produkcji jest zwracana rzeczywistym właścicielom firm za granicą.

Niemcy, Finlandia i Francja to pozostałe państwa członkowskie UE, w których PKB na mieszkańca jest powyżej średniej UE.

Malta, Włochy i Czechy notują wskaźniki ok. 10 proc. poniżej tej średniej, kolejne są Słowenia, Cypr, Litwa, Estonia i Hiszpania, które mieszczą się w przedziale od 10 do 20 proc. poniżej. średniej UE.

Polska, Węgry, Portugalia, Rumunia i Łotwa to kraje, w których PKB na mieszkańca wyrażona w PPS jest do 30 proc. niższa niż średnia Unii Europejskiej, podczas gdy Chorwacja, Słowacja i Grecja są poniżej 40 proc.


Źródło: kierunekirlandia.eu/ho

Zobacz więcej na temat: pkb Irlandia GOSPODARKA

Andrzej Duda po szczycie NATO: nie możemy dopuścić do tego, że Rosja wygra wojnę

24.03.2022 17:46
- Musimy wspierać Ukrainę. Ta wojna nie może zostać przez Rosję wygrana, bo to oznacza niebezpieczeństwo dla wschodniej flanki Sojuszu, a w efekcie całego NATO. Trzeba prowadzić dyplomację, ale i stosować twarde środki przywołujące Rosję do porządku - powiedział Andrzej Duda na konferencji prasowej po nadzwyczajnym szczycie NATO w Brukseli. - Zawieszenie broni musi być połączone z wycofaniem Rosjan z międzynarodowo uznanego terytorium Ukrainy - dodał prezydent.

Sytuacja w Kijowie miesiąc po rosyjskiej agresji na Ukrainę

25.03.2022 12:44
- W ciągu tego miesiąca mit o niezwyciężeniu i potędze wojska rosyjskiego został zniszczony, a Ukraina zaczyna kontratakować – mówi z Kijowa ukraiński dziennikarz Oleksandr Miasyszczev.

"Konieczne jest odcięcie Zachodu od rosyjskiej propagandy". Morawiecki w Politico o wsparciu dla Ukrainy

25.03.2022 13:11
Premier Mateusz Morawiecki wywiadzie udzielonym Politico powiedział, że wspólnie z szefami rządów Czech i Słowenii przygotowany został dziesięciopunktowy plan wsparcia Ukrainy i zakończenia rosyjskiej inwazji. W rozmowie szef polskiego rządu mówił również o efektach spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Kijowie.

Amerykański weteran walczy na Ukrainie. Jego filmy robią furorę w sieci

25.03.2022 14:49
47-letni weteran wojen w Iraku i Afganistanie James Vasquez miesiąc temu dołączył do ukraińskiej walki jako ochotnik. Teraz broni ukraińskiej ziemi przed agresorem. - To jest w jego DNA. Przyszedł do mnie po pracy i powiedział: musimy porozmawiać, nie mogę oglądać tego w telewizji, muszę pomóc tym facetom – opowiada żona Vasqueza.