X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Dublin trzeci w rankingu miast z ciekawymi muzeami. Warszawa wyprzedziła Paryż

28.03.2022 12:35
W rankingu europejskich miast mających ciekawe muzea Dublin zajmuje trzecią lokatę. Warszawa znalazła się na 14. pozycji. Aby przygotować to zestawienie, analitycy z Uswitch przeliczyli ile muzeów, teatrów, zabytków i tras wycieczek kulturalnych przypada na 100 tys. mieszkańców danego miasta. Następnie wyłonili te, które mogą poszczycić się najbogatszą ofertą kulturalną.
Dublin, widok na główną ulicę miasta
Dublin, widok na główną ulicę miastaWikipedia.org

Najlepiej pod tym względem prezentuje się Praga. Według analiz stolica Czech ma 15 atrakcji kulturalnych na 100 tys. mieszkańców. Obok tych znanych, jak Most Karola, Brama Prochowa, Muzeum Narodowe czy Muzeum Techniki, głodni wiedzy turyści mogą skierować swoje kroki do Muzeum Zmysłów lub Muzeum Maszyn Erotycznych.

Na drugim miejscu znalazł się Amsterdam. Wbrew stereotypom to miasto kusi nie tylko coffee shopami i dzielnicą Czerwonych Latarni. Zliczając bogatą ofertę kulturalną Amsterdamu, okazało się, że na 100 tys. mieszkańców przypada aż osiem muzeów. Do tego dochodzą ciekawe miejsca, jak Plac Dam i Dzielnica Żydowska czy słynne kanały, które można podziwiać z pokładu statku. A oprócz znanych placówek jak Rijksmuseum czy Muzeum Van Gogha warto też zajrzeć do Muzeum Biblii, czy cieszącego się dużym zainteresowaniem Domu Anny Frank.

Trzecie miejsce zajął Dublin. Myli się ten, kto uważa, że największą atrakcją stolicy Irlandii jest piwo, choć lubiących mocne trunki turystów z pewnością oczaruje Muzeum Browaru Guinness oraz Muzeum Whiskey. Poza tym warto zapoznać się z ofertą Muzeum Pisarzy, na uwagę zasługuje folkowe National Leprechaun Museum czy muzeum poświęcone drukarstwu. Na liście kulturalnych atrakcji Dublina są też Katedra Św. Patryka i Katedra Kościoła Chrystusowego.

Tuż poza podium znalazł się Rzym, który kusi nie tylko pozostałościami po czasach cezarów, a na piątym miejscu uplasowało się Monachium. Pozostałe lokaty w pierwszej dziesiątce zajęły kolejno Kopenhaga, Budapeszt, ex aequo Londyn i Berlin oraz Mediolan. W rankingu nie zabrakło polskiego akcentu - na 14. pozycji znalazła się Warszawa. Stolica Polski wyprzedziła w tym zestawieniu m.in. Paryż.


Źródło: kierunekirlandia.eu/ho

W ramach akcji Wileńszczyzna Ukrainie zebrano ponad 10 tysięcy euro

26.03.2022 17:50
W ramach akcji Wileńszczyzna Ukrainie Polacy na Litwie zebrali ponad 10 tys. euro, za które zostały kupione opatrunki dla ukraińskich żołnierzy broniących swego kraju przed rosyjskim agresorem.

Polonika ogłasza konkurs dla wolontariuszy dbających o polskie dziedzictwo za granicą

26.03.2022 18:14
Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA ogłosił konkurs na projekty w ramach programu „Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą – wolontariat. Edycja 2022”. Program skierowany jest do samorządów, organizacji pozarządowych, kościołów i osób prywatnych.

"Narodowy powód do dumy". Holenderski dziennik o traktowaniu uchodźców w Polsce

28.03.2022 09:47
To narodowy powód do dumy, że Polska nie musiała zakładać w pośpiechu chaotycznych obozów dla uchodźców z Ukrainy - pisze w weekendowym wydaniu dziennik "De Standaard".