X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Instytut Badań Literackich w Warszawie przekazał pomoc Ukrainie

16.06.2022 15:06
Rektor Wołyńskiego Uniwersytetu Narodowego imienia Łesi Ukrainki Anatolij Cioś wręczył wojskowym pomoc od warszawian zorganizowaną przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ukrainy – podaje strona uczelni vnu.edu.ua.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: materiały prasowe

Współpraca Wołyńskiego Uniwersytetu Narodowego imienia Łesi Ukrainki z Instytutem Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk nie ogranicza się do projektu międzynarodowego «Geopolonistyka – wirtualny most między kulturami». Wyrosła już w prawdziwą akcję dobroczynności.

Od początku wojny polscy koledzy udzielają wsparcia. Instytut Badań Literackich PAN zorganizował zbiórkę środków finansowych i po konsultacjach z Uniwersytetem w Łucku kupił rzeczy, których potrzebowali ukraińscy żołnierze na froncie. Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy w Warszawie dostarczyło je do Łucka, a rektor WUN imienia Łesi Ukrainki prof. Anatolij Cioś przekazał je na ręce wojskowych.


Źródło: Monitor Wołyński/ho

Propaganda Kremla wymierzona w Polskę. Żaryn: teraz sięga po opinie zachodnich "ekspertów"

16.06.2022 11:35
Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn powiedział, że propaganda Kremla wymierzona w Polskę chętnie sięga po opinie prorosyjskich komentatorów z państw Zachodu. - Pozwala to Rosji na kontynuowanie dezinformacyjnych ataków przeciwko Polsce - powiedział.

Szef MSZ: Ukraina sama powinna decydować, kiedy rozpocząć rozmowy z Rosją

16.06.2022 12:54
Komentując słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który nawołuje do rozmów ukraińsko-rosyjskich, szef MSZ Zbigniew Rau, powiedział, że "wyłącznie Ukrainie należy zostawić decyzję, kiedy i na jakich warunkach rozpocząć rozmowy z Rosją". 

Słowacja przekazała Ukrainie pięć śmigłowców

16.06.2022 14:12
Słowacja przekazała Ukrainie pięć śmigłowców wielozadaniowych. Poinformował o tym słowacki minister obrony Jaroslav Naď. Dostawę kolejnej partii uzbrojenia dla Ukrainy zapowiedziały Czechy.