X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Co łączy Michała Urbaniaka z Amy Winehouse?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2011 20:00
Ogromne rzesze fanów od Nowego Jorku, przez Londyn, aż po Warszawę. O ogromnym znaczeniu polskiego skrzypka dla światowego jazzu przypomniał brytyjski perkusista Troy Miller - stały współpracownik zarówno Urbaniaka, jak i Winehouse.
Audio

Michał Urbaniak i Troy Miller byli gośćmi Piotra Metza w trójkowej audycji "Lista osobista" w przededniu specjalnego koncertu artystów w Operze Narodowej i kilka dni po ukazaniu się biografii polskiego skrzypka autorstwa Andrzeja Makowieckiego p.t.."Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego". Książka ta przypomni wielu młodszym odbiorcom, że swego czasu to właśnie Michał Urbaniak wyznaczał trendy w światowym jazzie. Dziś trudno uwierzyć, że nagrania, jak "Inactin" czy "Paratyphus B" (na który chorowała Urszula Dudziak...) powstały czterdzieści lat temu nad Wisłą.

 - Gry po raz pierwszy zaproponowano mi grę z Michałem, poczułem się na prawdę zaszczycony - potwierdza Troy Miller. - Oczywiście, jak wszyscy, zazdrościłem mu, że nagrywał i występował z Milesem Davisem. Ale słuchałem też jego autorskich płyt z lat 70., które wywarły przemożny wpływ na mnie i moich rówieśników. One wyprzedzały swoją epokę o całe dekady!

Brytyjski perkusista współpracował także z Amy Winehouse, którą wyjątkowo ciepło wspominał na antenie Trójki: - Miałem okazję usłyszeć, jak śpiewała na próbach albo całkowicie prywatnie, dla przyjaciół. I było to jeszcze lepsze niż Amy znana z płyt czy koncertów. Nieraz zdarzało nam się płakać ze wzruszenia...

Troy Miller podkreśla, że Winehouse była nie tyko świetną wokalistką, lecz także znakomitą kompozytorką, a przede wszystkim genialną poetką. Miał okazję zobaczyć jej notes z kilkudziesięcioma tekstami napisanymi już po wydaniu ostatniej płyty artystki.

- Amy zapamiętam jednak głównie jako wspaniałego człowieka. Nigdy nie zdała sobie do końca sprawy, jak była sławna. Zawsze interesowała się bardziej innymi niż samą sobą - podsumowuje.

Auydcji "Lista osobista" słuchać można na antenie Trójki w niedziele o godzinie 19:00.

Czytaj także

Testament Lwicy - już dziś premiera pośmiertnej płyty Amy Winehouse

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 00:00
- Jedna z najwybitniejszych artystek XXI stulecia - podsumowała Anna Gacek trwającą niespełna siedem lat karierę brytyjskiej piosenkarki. Posłuchaj, co pozostawiła po sobie Amy Winehouse
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto rozbudził w Urbaniaku jazzowego potwora?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2011 17:52
Miłość, alkohol i jazz to największe namiętności Michała Urbaniaka. Tak wynika z biografii "Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego" autorstwa Andrzeja Makowieckiego.
rozwiń zwiń