X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Głos zbuntowanej kurdyjskiej kobiety

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 15:30
- Jeśli zakażą mi śpiewać publicznie, będą to robić w domu, choćby dla dwóch osób - mówi w "Muzycznej Jedynce" Aynur Doğan, gwiazda warszawskiego Festiwalu "Skrzyżowanie Kultur".
Audio

Kurdyjska artystka, wykonująca pieśni zarówno w języku kurdyjskim, jak i tureckim, wzbudziła we wtorek zachwyt polskiej publiczności niesamowitą barwą głosu oraz wybitną techniką wokalną. Warto jednak pamiętać, że w rodzimej Turcji Aynur Doğan jest kimś więcej niż śpiewaczką - zwłaszcza dla społeczności kurdyjskiej oraz tamtejszych kobiet. Swego czasu zakazono nawet publikacji jednej z jej płyt.

- Nie muszę występować przed wielotysięcznym tłumem. Ważne jest, że mogę komuś podarować to, co mam w sercu - mówi Annie Will niezrażona artystka.

Aynur Doğan Urodziła się w małym górskim miasteczku Cemisgezek w prowincji Tunceli na południowym zachodzie Turcji. Swój talent artystyczny kształciła od młodych lat ucząc sie gry na sazie, instrumencie podobnym nieco do gitary i bardzo popularnym w tureckiej muzyce ludowej. Podczas studiów zaczęła także profesjonalnie szkolić głos, a jej trenerami wokalnymi byli tureccy artyści Begüm Erdem i Aşkın Metiner.

Artystka występuje także na srebrnym ekranie. Pierwszym filmem był "Gönül Yarası-Heartache" w reżyserii Yavuza Turgula, w którym Aynur w poruszający sposób wykonała kurdyjski utwór ludowy. Był to pierwszy raz, kiedy w tureckim filmie można było usłyszeć piosenkę zaśpiewaną po kurdyjsku.

Muzyczne i kinematograficzne doświadczenia uczyniły z Aynur antykonsewarytwną ikonę. - Turecka tradycja i religia, a także współczesny nacjonalizm dyskryminują kobiety - wyjaśnia artystka. - Ja staram się dawać moim kurdyjskim rodaczkom przykład, że jeśli uwierzymy w naszą siłę, możemy osiągnąć każdy cel...

Zobacz więcej na temat: Turcja
Czytaj także

Jak to wielokulturowość inspiruje artystów

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 14:40
Cross Art. Cross Culture. Cross Europe to nazwa specjalnego projektu artystów sztuk wizualnych, który wzbogaci program tegorocznej edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Do akcji może włączyć się każdy warszawiak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Urszula Dudziak i jej Skrzyżowanie Kultur

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 14:00
Ruszył Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Inauguracją był koncert Urszuli Dudziak z grupą Superband. W audycji "Stacja Kultura" wywiad z wykonawczynią Papai, wirtuozem instrumentów klawiszowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krótka historia afrobeatu (wywiad z Femi Kuti)

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2011 16:00
- Większość nigeryjskich pieśni stworzona została przez moją rodzinę - mówi w Dwójce gwiazda "Skrzyżowania Kultur". I prawdopodbnie ma rację.
rozwiń zwiń