X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

"To był człowiek-instytucja, nie do zastąpienia"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 15:33
Jeden z najwybitniejszych muzykologów wśród radiowców - tak Andrzeja Chłopeckiego wspominają pracownicy radiowej Dwójki, z którą przez wiele lat był związany.
Audio
  • Pracownik radiowej Dwójki Marek Zwyrzykowski w rozmowie z IAR

Dziennikarz muzykolog i publicysta, animator polskiego życia muzycznego zmarł w wieku 62 lat. Pracownik radiowej Dwójki Marek Zwyrzykowski w rozmowie z IAR wspomina zmarłego jako człowieka wszechstronnego.

- Był oddany muzyce współczesnej, ale nie tylko ona go zajmowała. Miał bowiem świadomość jej korzeni - w muzyce średniowiecza, renesansu czy baroku. I dlatego zawsze podkreślał kontekst tamtych epok, miał też w polu widzenia całą muzykę - zaznaczył Zwyrzykowski.

O Andrzeju Chłopeckim Marek Zwyrzykowski powiedział, że będzie nie do zastąpienia na radiowej antenie. Chodzi głównie o pasję i poświęcenie celowi, a także erudycję, inteligencję i sposób narracji.

Zmarłego dziennikarz Dwójki wspomina jako następcę Jana Webera - wybitnego znawcy Fryderyka Chopina i Franciszka Liszta, przez lata związanego z Polskim Radiem. W opinii Marka Zwyrzykowskiego, Andrzej Chłopecki "przejął pałeczkę po Weberze". A teraz sam będzie punktem odniesienia.

- My wszyscy jesteśmy z Andrzeja - mówił rozmówca IAR. Sam bowiem miał skrystalizowany światopogląd, z czego wynikały kontrowersyjne często sądy. Był też człowiekiem-instytucją dla Polskiego Radia. Znał wielu kompozytorów muzyki współczesnej i w imieniu Radia zamawiał często ich utwory.

***

Andrzej Chłopecki pracował dla Polskiego Radia w latach 1975-81, powrócił w 1991 roku. Cztery lata temu Polskie Radio uhonorowało go Złotym Mikrofonem. W 2005 roku otrzymał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, w 2007 roku - odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania kultury.

IAR, mr

Czytaj także

Andrzej Chłopecki

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 11:45
Zmarł dziennikarz Dwójki, muzykolog i publicysta, animator polskiego życia muzycznego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmarł dziennikarz Dwójki, Andrzej Chłopecki

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 11:40
Andrzej Chłopecki był publicystą i animatorem życia muzycznego, członkiem Związku Kompozytorów Polskich
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wspomnienie o Andrzeju Chłopeckim

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 12:57
Gośćmi Joanny Grotkowskiej będą przyjaciele i współpracownicy Andrzeja Chłopeckiego, muzykolodzy, dziennikarze i kompozytorzy.
rozwiń zwiń