Polskie Radio
Section05
siemens

Wstrzymane dostawy gazu do Niemiec. "Bild": Gazprom szuka pretekstu, by ich nie wznawiać

Rosja wstrzymała od 11 lipca przesyłanie gazu rurociągiem Nord Stream 1, tłumacząc to koniecznością przeprowadzenia prac konserwacyjnych. Jego ponowne uruchomienie, zapowiadane pierwotnie na 21 lipca, Gazprom postawił pod dużym znakiem zapytania. Koncern przekazał, że serwisowana w Kanadzie turbina nadal nie dotarła do Rosji. Tymczasem niemiecki rząd uważa, że Gazprom blefuje, by znaleźć pretekst i nie wznawiać dostaw gazu do Niemiec - napisano na łamach niemieckiego "Bilda".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy sankcje sankcje Unii Europejskiej energetyka gaz ziemny gaz Gazprom siemens wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe

Dania ostatnią nadzieją na zatrzymanie Nord Stream 2?

- Dania nadal nie wydała zgody na prowadzenie rur tego gazociągu po swoich wodach terytorialnych, swojej wyłącznej strefie ekonomicznej a nawet zażądała trzeciego wariantu ułożenia Nord Stream 2. To może wydłużyć jego budowę nawet o trzy lata. Ostateczne losy zostały jednak dawno przypieczętowane i Nord Stream 2 powstanie - mówił na antenie radiowej Jedynki Jakub Wiech (energetyka24.com). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA siemens Rosja Krym

Grzegorz Należyty z Siemensa o sposobach walki ze smogiem

Podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy jednym z tematów, który często pojawia się w panelach dyskusyjnych jest szeroko rozumiana walka ze smogiem. Członek zarządu firmy Siemens w Polsce, odpowiedzialny za branżę energetyczną, Grzegorz Należyty wyjaśnił na jakich obszarach powinny skupić się władze miast i mieszkańcy, aby skutecznie zredukować zanieczyszczenie powietrza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA siemens smog zanieczyszczenie ekologia Forum Ekonomiczne w Krynicy