X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Napaleni na reggae

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2010 11:11
29 listopada ukaże się debiutancka płytka reggae'owej formacji SmokeDaCrackOFF. Muzycy grupy byli gośćmi audycji "Jak Maken zasiał".
Audio

– Mieliśmy bardzo pozytywne odzewy na tę muzykę i nie wyobrażałam sobie, że to nie pójdzie gdzieś dalej, w eter – tłumaczy Kasia Malenda, wokalistka SmokeDaCrackOFF. – Cieszymy się, że ktoś w nas uwierzył i postanowił w nas zainwestować – dodaje.

Gośćmi Makena byli Kasia Malenda i Piotrek Krakowski z SmokeDaCrackOFF. 29 listopada, nakładem studia RESPECTA RECORDS, ukaże się pierwszy singiel tej reggae’owej kapeli.

– Jesteśmy bardzo ciekawą, dynamiczną mieszanką – przekonuje Kasia Malenda. Każde z nas: ja, Piotr, towarzyszący nam Mc King i Smoke System, inaczej postrzega muzykę i ciągnie w inną stronę – wyjaśnia wokalistka.

– Moja przygoda z reggae zaczęła się szybko i namiętnie kilka lat temu – wspomina Piotrek Krakowski. Muzyk parał się różnymi zajęciami, między innymi komponowaniem muzyki do filmów Sylwestra Latkowskiego. W muzyce filmowej nie mógł jednak swobodnie operować brzmieniami reggae’owymi.

– Reggae i dub kojarzą mi się bardziej z imprezami i z tańcem w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie mają wiele wspólnego z muzyką filmową – zauważa muzyk. – Łączy je jednak jakaś śpiewność – przyznaje. – Gdy pojawiła się interakcja między MC, czyli nawijką, a wokalem, zrobiło to piorunujące wrażenie – zapewnia. –  To, mówiąc po kazimiersku, jest dla mnie takim full wypasem – podkreśla.

Szczegóły dotyczące trasy koncertowej, najbliższych i dalekosiężnych planów formacji można znaleźć na stronie smokedacrackoff.org

By dowiedzieć się jak powstawał zespół i jak docierali się muzycy SmokeDaCrackOFF, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku „Dojrzewaliśmy jak arbuz…” w boksie „Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.


Am

Zobacz więcej na temat: koncert MUZYKA boks

Czytaj także

Janek Samołyk na żywo w Czwórce - zobacz!

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2010 11:22
W audycji "S4 - studio polskich nagrań" artysta zagrał piosenki z wydanego pod patronatem Czwórki debiutanckiego albumu "Wrocław".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaba Kulka na DVD

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2010 16:59
Koncert, dokument z trasy, galeria zdjęć a także niedostępna na żadnej płycie piosenka "Devil’s Headlights"… to wszystko na "Live Rabbit".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dubowy galop przez sen

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2010 13:34
Muzycy grupy Zebra o płycie "Dream Walking", tekstach i publikowaniu muzyki w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Byle nie w żywe oczy...

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2010 15:14
O kłamstwach "dużych" i "małych", o względnym przyzwoleniu na oszukiwanie i o społecznej aprobacie dla kombinowania mówili uczestnicy debaty na Uniwersytecie Warszawskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janek Samołyk na żywo w Czwórce - zobacz!

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2010 11:22
W audycji "S4 - studio polskich nagrań" artysta zagrał piosenki z wydanego pod patronatem Czwórki debiutanckiego albumu "Wrocław".
rozwiń zwiń