X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Polskie MSZ: Unia musi podjąć kolejne kroki wobec Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2011 15:50
MSZ oczekuje od władz Białorusi natychmiastowego zaprzestania represji, zwolnienia więźniów.
Audio

MSZ uważa, że "ewidentnie konieczne staje się podjęcie dodatkowych kroków przez Unię Europejską wobec Białorusi". "Kwestia ta będzie przedmiotem konsultacji z naszymi partnerami w UE"- głosi piątkowe oświadczenie resortu.

Oświadczenie jest reakcją na wyrok sądowy ws. Wasyla Parfiankoua, którego w czwartek skazano na karę czterech lat w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Sąd w Mińsku uznał go za winnego udziału w masowych zamieszkach w stolicy Białorusi 19 grudnia, w wieczór wyborów prezydenckich.

Jak czytamy w oświadczeniu, MSZ oczekuje od władz Białorusi natychmiastowego zaprzestania stosowania represji, podjęcia dialogu ze społeczeństwem białoruskim i zwolnienia wszystkich osób aresztowanych w związku z powyborczymi wydarzeniami.

- Posiłkowanie się aparatem wymiaru sprawiedliwości jako instrumentem represji budzi nasze największe zaniepokojenie. Uważamy to za kolejny negatywny krok władz białoruskich, wymierzony przeciwko opozycji i społeczeństwu obywatelskiemu na Białorusi - czytamy.

 - Działania władz Białorusi odnotowujemy jako sygnał kontynuowania działań głęboko sprzecznych z oczekiwaniami społeczności międzynarodowej - zaznaczono w oświadczeniu.

"Łukaszenka nie wygrał tych wyborów"

Oświadczenie MSZ to kolejny głos polskiej dyplomacji w sprawie powyborczej sytuacji na Białorusi. Krótko po tych wyborach minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zarzucił Łukaszence fałszerstwo ich wyników. - Wedle źródeł, którym dajemy wiarę, prezydent Łukaszenka nie wygrał tych wyborów - mówił wówczas.

Polskie MSZ po wyborach podjęło też szereg kroków w imię solidarności ze społeczeństwem białoruskim. Od 1 stycznia zniosło opłaty za wizy krajowe dla Białorusinów, zorganizowało konferencję donatorów, na której zebrano kilkadziesiąt milionów euro na pomoc dla społeczności białoruskiej.
W połowie stycznia polskie MSZ wprowadziło też "czarną listę" przedstawicieli władz białoruskich, objętych zakazem wjazdu do Polski. Oprócz Łukaszenki znalazły się na niej nazwiska m.in. białoruskich sędziów, prokuratorów i dowódców służb odpowiedzialnych za prześladowania opozycji. Także Unia Europejska pod koniec stycznia wznowiła sankcje wizowe wobec 158 przedstawicieli reżimu w Mińsku.

PAP/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosjanom grozi 8 lat więzienia za "zamieszki" w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2011 13:05
Sprawa karna dwóch obywateli Rosji: Artioma Breusa i Iwana Gaponowa, zatrzymanych po wyborach prezydenckich na Białorusi, trafiła do sądu - podały media opozycyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy wyrok za demonstrację w Mińsku: cztery lata kolonii karnej

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2011 17:08
Białoruski aktywista opozycyjny został skazany na cztery lata pobytu w koloni karnej o surowym reżimie za udział w wiecu przeciw Aleksandrowi Łukaszence.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sankcje dla Białorusi za "pokazowe procesy i surowe wyroki"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2011 18:41
Jeżeli władze Białorusi rozpoczną pokazowe procesy działaczy, z surowymi wyrokami, USA i UE powinny zaostrzyć sankcje wobec reżimu - pisze "Washington Post".
rozwiń zwiń