X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Łukaszenka każe przyspieszyć prace nad elektrownią jądrową

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 22:21
Prezydent Białorusi zalecił też resortowi energetyki zmniejszanie zużycia gazu ziemnego, tworzenie elektrowni opartych na węglu, rodzimych rodzajach paliwa i odnawialnych źródłach energii.
Audio

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zażądał w piątek, by przyspieszyć budowę w kraju elektrowni atomowej. Zalecił, by w ciągu najbliższych pięciu lat jej budowę "rozwinąć na pełną skalę" - podała oficjalna agencja BiełTA.

Na posiedzeniu z udziałem przedstawicieli rządu i niedawno mianowanych urzędników Łukaszenka zaapelował do ministerstwa energetyki i całego rządu, by "w obecnej pięciolatce (do 2015 roku) koniecznie rozwinąć na pełną skalę budowę białoruskiej elektrowni atomowej. Ten projekt się przedłuża; ostatecznie mnie już dzisiaj mało interesuje, z kim będziecie budować (elektrownię) - z Chińczykami, Francuzami, czy Rosjanami. Pracę trzeba zaczynać" - mówił.

Białoruś planuje budowę elektrowni atomowej w Ostrowcu (biał. Astrawiec) w obwodzie grodzieńskim. Premier Uładzimir Siemaszko powiadomił w połowie lutego, że Białoruś ubiega się o kredyt od Rosji na budowę siłowni oraz infrastruktury w wysokości 9 mld dolarów, na okres 25 lat.

W styczniu premier Rosji Władimir Putin oszacował wartość projektu budowy elektrowni przez stronę rosyjską na około 6 mld dolarów i zadeklarował, że Rosja "jest gotowa do realizacji tego projektu". Premier Białorusi Michaił Miasnikowicz zapowiadał wówczas, że bazowe porozumienie w sprawie budowy będzie podpisane w pierwszym kwartale 2011 roku.

PAP/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

9 miliardów dol. kredytu z Rosji na elektrownię atomową w Ostrowcu

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2011 12:05
Białoruś chce uzyskać w Rosji kredyt na sumę 9 miliardów dolarów. Pieniądze mają być przeznaczone na budowę elektrowni atomowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm potępił reżim Aleksandra Łukaszenki za represje po wyborach

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 12:30
Rezolucję przyjęto przez aklamację. W parlamencie obecni byli białoruscy opozycjoniści, przemawiał Stanisław Szuszkiewicz, były przewodniczący parlamentu Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łukaszenka zacznie handlować więźniami za kredyty"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 13:52
„Czarna lista” współpracowników reżimu Aleksandra Łukaszenki powinna być na bieżąco uzupełniania o nazwiska oficerów także niższych szczebli – mówił Wincuk Wiaczorka w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń