X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś żegna kardynała Kazimierza Świątka

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 08:07
Uroczystości pogrzebowe odbywają się w Pińsku, z którym kardynał był związany całe życie. W niedzielę pierwszego kardynała kościoła katolickiego na Białorusi żegnali mieszkańcy Mińska.
Audio

Uroczystości pogrzebowe odbywają się w kościele katedralnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Pierwszy katolicki kardynał niepodległej Białorusi zmarł w tym mieście po długiej chorobie 21 lipca w wieku 96 lat.

Mszę żałobną będzie koncelebrował metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz w asyście katolickich hierarchów Białorusi. Ksiądz Jury Żeharyn, rzecznik prasowy Konferencji Katolickich Biskupów Białorusi powiedział Polskiemu Radiu, że bezpośrednio po mszy świętej odbędzie się złożenie ciała zmarłego hierarchy do krypty która znajduje sie w podziemiach kościoła katedralnego w Pińsku.

W niedzielę byłego zwierzchnika kościoła katolickiego na Białorusi żegnały tysiące mieszkańców Mińska, w tym przedstawiciele cerkwi prawosławnej i białoruskich władz. Nabożeństwo w kościele katedralnym w Mińsku celebrował metropolita Tadeusz Kondrusiewicz, obecny zwierzchnik białoruskich katolików.

Kardynał Kazimierz Świątek przez znaczną część swego życia był związany z Pińskiem. Tu w 1932 roku ukończył seminarium duchowne. Do tego miasta powrócił w 1954 roku po latach pobytu w stalinowskich łagrach. Diecezją pińską kierował niemal do ostatnich dni życia. Do końca swoich dni pozostawał autorytetem moralnym nie tylko wśród katolików.

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na Białorusi zmarł kardynał Kazimierz Świątek

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2011 08:30
Jan Paweł II mianował go 20 lat temu pierwszym administratorem kościoła katolickiego na Białorusi. Kazimierz Świątek miał 96 lat.
rozwiń zwiń