X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Pogrzeb kardynała Kazimierza Świątka

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 17:00
Kilka tysięcy wiernych oraz ponad 100 księży i biskupów uczestniczyło w Pińsku na południu Białorusi w ceremonii pogrzebu kardynała Kazimierza Świątka.
Audio

Przy trumnie zmarłego w czwartek byłego zwierzchnika białoruskich katolików złożone zostały wieńce i kwiaty między innymi od prezydentów Polski i Białorusi, polskiego MSZ, Sejmu i Senatu oraz władz Pińska.

W uroczystościach uczestniczyli duchowni białoruskiej Cerkwi oraz przedstawiciele białoruskich władz. Nabożeństwo żałobne celebrował metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz - metropolita mińsko-mohylewski przypomniał niełatwą drogę życiową zmarłego hierarchy i jego zasługi dla odrodzenia Kościoła na Białorusi. - Dziękujemy Bogu, że dał nam tak ofiarnego sługę Kościoła, że posłał w odpowiednim czasie człowieka, aby podjął ten Kościół z popiołów - mówił abp Kondrusiewicz.

Jacek Michałowski - szef kancelarii prezydenta Polski w rozmowie z Polskim Radiem zwrócił uwagę, że odszedł czlowiek, którego będzie brakować zarówno na Białorusi, jak i w Polsce. - Odszedł człowiek, który przeszedł drogę, będącą kwintesencją gehenny narodu polskiego, ale również narodów Związku Radzieckiego - mówił minister Michałowski, przypominając pobyt kardynała Świątka w radzieckich łagrach.

Niezależna agencja prasowa BiełaPAN napisała, że "Kazimierz Świątek był pierwszym od 1798 roku białoruskim kardynałem".

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na Białorusi zmarł kardynał Kazimierz Świątek

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2011 08:30
Jan Paweł II mianował go 20 lat temu pierwszym administratorem kościoła katolickiego na Białorusi. Kazimierz Świątek miał 96 lat.
rozwiń zwiń