Raport Białoruś

Przeciw mistrzostwom hokeja na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 13:20
Były hokeista Peter Stastny i europoseł Marek Migalski apelują o podpisy pod petycją do Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, która do tej pory pozostawała głucha na apele obrońców praw człowieka.
Przeciw mistrzostwom hokeja na Białorusi
Foto: źr. www.dyktatornalodzie.pl

Akcję przeciw Mistrzostwom Świata w Hokeju na Lodzie na Białorusi w 2014 roku zainicjowali europoseł Marek Migalski wraz z dwukrotnym mistrzem świata w hokeju, słowackim eurodeputowanym Peterem Stastnym

 - Reżim Łukaszenki nie powinien być nagradzany prestiżem, związanym z organizacją w 2014 roku Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie, podczas gdy obywatele tego kraju znajdują się w więzieniach za udział w pokojowych akcjach w obronie swoich wolności politycznych- czytamy uzasadanieniu w petycji do Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

- Żądamy od Międzynarodowej Federacji Hokeja odwołania swojej decyzji o organizacji Mistrzostw Świata na Białorusi w 2014 roku, dopóki Aleksander Łukaszenka (...) nie uwolni wszystkich więźniów politycznych i nie wprowadzi moratorium na wykonywanie kary śmierci - oświadczyli europosłowie.

Organizatorzy akcji zwracają się do wszystkich z prośbą o wsparcie tej inicjatywy. Można to zrobić poprzez podpisanie online-petycji na stronie organizacji Change.org - http://www.change.org/petitions/iihf-suspend-the-2014-ice-hockey-championship-in-belarus

Profil facebookowy akcji:

http://www.facebook.com/pages/World-Dictatorship-Championship-in-Belarus-2014/310237295705457 !

 Europoseł Marek Migalski jest również organizatorem polskiej kampanii w tej sprawie, zatytułowanej  "Zostawmy dyktatora na lodzie" - www.dyktatornalodzie.pl

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukaszenka dostał nagrodę i strój hokejowy od kanadyjskiej firmy

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 10:52
Graham Rusten z Nike-Bauer Hockey firmy produkującej sprzęt hokejowy dał Aleksandrowi Łukaszence “pamiątkową nagrodę” i uniform hokeisty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrzostwa hokeja w kraju szykan i bezprawia

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 07:30
Organizacja tak radosnego wydarzenia nie powinna mieć miejsca w kraju, który szykanuje swoich obywateli i który pogrążony jest w bezprawiu - podkreśla europoseł Marek Migalski (PJN). Na Białorusi mają się odbyć hokejowe mistrzostwa świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

FEMEN: Łukaszenka, zagrajmy w hokeja w Hadze

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2012 21:00
Aktywistki FEMEN demonstrowały przeciw mistrzostwom hokeja na Białorusi. Imprezę ku radości Łukaszenki zamierza zorganizować w Mińsku Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schetyna: Polska za odebraniem igrzysk Łukaszence

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 12:20
Polska powinna przewodzić akcji odebrania mistrzostw hokeja na lodzie Aleksandrowi Łukaszence – uważa Grzegorz Schetyna , szef sejmowej komisji spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń