Raport Białoruś

R.U.T.A. z premierowym utworem po białorusku!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 08:20
Na koncercie „Solidarni z Białorusią” legendy polskiego punka z R.U.T.Y zaśpiewają po białorusku materiał z nowej płyty – zapowiadają organizatorzy. Początek imprezy dziś o 19 w Warszawie.
Audio
  • Agnieszka Arana-Itturi z Inicjatwy Wolna Białoruś: trzeba Białorusinom pokazać, że naprawdę chcemy pomóc
  • Agnieszka Arana-Itturi o występie zespołu R.U.T.A
Z batogami - kadr z teledysku Z batogami
"Z batogami" - kadr z teledysku "Z batogami"Foto: YouTube

22 kwietnia w Warszawie o godzinie 19  odbędzie się koncert "Solidarni z Białorusią", który ma wesprzeć uciskanych przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Przed Pałacem Kultury zagrają Vavamuffin, Habakuk oraz Maleo Reggae Rockers. Usłyszymy też białoruskich wykonawców: rapera Vinsenta , WZ-Orkiestrę oraz grupę Recha. Hitem będzie występ projektu R.U.T.A

Czytaj więcej na temat koncertu >>>

Organizatorka koncertu Agnieszka Arana-Itturi z Inicjatwy Wolna Białoruś zapowiada, że tym razem legendy polskiego punka z R.U.T.Y zaśpiewają po białorusku.   – Wystąpią z premierowym materiałem, nagrywają nową płytę. To ewenement, polski zespół, który śpiewa po białorusku, na koncercie Solidarni z Białorusią – powiedziała.

Agnieszka Arana-Itturi z Inicjatwy podkreśla, że  Białorusinom trzeba pokazać, że naprawdę chcemy im. pomóc. - To jest problem nas wszystkich. Nie jest tak, że decyzje o tym, jak pomóc Białorusinom zapadają gdzieś na wysokich szczeblach. Każdy z nas może mieć wpływ na to, jak Białorusini odbierają naszą pomoc – mówiła. Dodała, że warto wiedzieć, co się naprawdę dzieje na Białorusi,  a nie powtarzać stereotypy.

Koncert "Solidarni z Białorusią" odbędzie się w Warszawie już po raz siódmy.

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Vinsent: chciałbym, żeby Białoruś była w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 12:28
Nie wszyscy Białorusini mogą wyjechać do Unii. A tymczasem Polacy i Białorusini są sobie bardzo bliscy. Mamy za sobą wiele lat wspólnej historii - mówi w rozmowie z Raportem Białoruś raper Vinsent. Jego zespół wystąpił na koncercie "Solidarni z Białorusią".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka będzie sądził kultową gwiazdę rocka?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 20:24
“Nie bądź bydłem”, “Uwolnij Białoruś” – takie piosenki oraz ostre słowa bardzo popularnego na Białorusi Siarhieja Michaloka mogły być nie w smak władzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś w Warszawie: koncert „Solidarni z Białorusią”!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 00:02
Wśród wykonawców są R.U.T.A., Maleo Reggae Rockers, Vavamuffin, Vinsent. Paula i Karol, Źmicier Wajciuszkiewicz, Recha i Skowyt. Koncert jest gestem solidarności z Białorusinami walczącymi o wolność i demokrację.
rozwiń zwiń