Raport Białoruś

Dziennikarz Anton Surapin trafił do aresztu KGB

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 17:12
Śledczy poinformowali matkę dziennikarza Antona Surapina, że syna zatrzymano na 72 godziny. W piątek KGB przeprowadziło rewizję w jego mieszkaniu.
Anton Surapin
Anton SurapinFoto: sur.by

 

Anton Surapin jest redaktorem strony BNP.by, która jako pierwsza opublikowała zdjęcia pluszaków, rozrzuconych nad Białorusią przez Szwedów, w ramach akcji solidarności z opozycją. Gdy do mieszkania Surapina przyszli śledczy KGB, chłopak zdołał powiadomić znajomych, że powodem przeszukania są zdjęcia zabawek, opublikowane na jego stronie. Następnie przez wiele godzin nie było z nim kontaktu.

Późnym wieczorem do matki Antona zadzwonili śledczy i powiedzieli jej, że syn przebywa w areszcie KGB, tzw. amerykance.

Strona BNP.by zamieściła zdjęcia pluszaków  z transparentami wzywającymi do wolności słowa na Białorusi. Około 800 takich maskotek zrzucili 4 lipca Szwedzi, lot awionetką nad Białorusią trwał około półtorej godziny. Władze Białorusi oficjalnie nie potwierdzają, że taki fakt miał miejsce. Z nieoficjalnych informacji wiadomo jednak, że rozpoczęto inspekcję w wojskach powietrznych i obronie przeciwlotniczej, sprawą ma się zajmować również komisja przy prezydencie.

 

agkm/charter97.org

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Desant misiów na Białoruś: "Są na komisariacie”

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 03:00
Białoruskie ministerstwo obrony zaprzecza temu, że na Białoruś zrzucono z awionetki misie, z transparentami wzywającymi do demokracji. Są jednak świadkowie, którzy widzieli paczki zrzucane z samolotu, a potem - na komisariacie w Iwieńcu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Litwa potwierdza: był lot na Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 23:30
Strona litewska potwierdziła, że 4 lipca doszło do naruszenia przestrzeni powietrznej Białorusi. Szwedzcy piloci mieli tego dnia rozrzucić setki pluszaków w rejonie Iwieńca i w Mińsku, w okolicy rezydencji Aleksandra Łukaszenki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Białoruś: są misie ze szwedzkiego desantu!

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 00:10
Mieszkańcy jednej z dzielnic Mińska wybrali się na poszukiwanie misiów, zrzuconych nad Białorusią z awionetki. I znaleźli.
rozwiń zwiń