Raport Białoruś

Premiera filmu ”Żywie Biełaruś” w listopadzie

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 13:00
Premiera filmu o opozycyjnej Białorusi zapowiadana na wrzesień, odbędzie się dwa miesiące później. Termin przesunięto, żeby film miał szansę wziąć udział w międzynarodowym festiwalu. Czytaj więcej na blogu Franaka Wiaczorki.
Audio
Premiera filmu Żywie Biełaruś w listopadzie
Foto: Materiały prasowe, fot. Agnieszka Kokowska

Zobacz: Blog Franaka Wiaczorki na portalu polskieradio.pl (w serwisie specjalnym Raport Białoruś)>>>

Premiera filmu ”Żywie Biełaruś” odbędzie się w listopadzie. Mamy dużą szansę trafić na festiwal do Włoch. Producent warszawskiej wytwórni pracuje nad tym, aby podpisać umowę o dystrybucji światowej tego filmu. Nie mogę jeszcze zdradzić, jaki dystrybutor będzie się tym zajmował, jaki to będzie festiwal we Włoszech, ale to bardzo poważne zamierzenia. Oznacza to, że film się sprawdza jako dzieło sztuki.

Inną rzeczą będzie promocja filmu jako dzieła społecznego. Jest prawdopodobne, że film trafi jeśli nie do multipleksów, to do mniejszych kin. Na Białorusi już planuję jeździć po różnych miejscowościach i organizować pokazy "Żywie Biełaruś". Mam nadzieję, że tej jesieni nie wybory będą wydarzeniem, ale właśnie pojawienie się tego filmu. Ludzie na Białorusi potrzebują kreatywności, a film może być inspiracją do zmian.

Mam nadzieję, że film trafi do widzów w kinach. To nie jest film tylko i wyłącznie o Białorusi: opowiada o sytuacji, która może mieć miejsce również w innym kraju.

Franak Wiaczorka

 

Materiały
Materiały prasowe

 

Materiały
Materiały prasowe

 

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

agkm

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Żywie Biełaruś”: pierwszy zwiastun filmu!

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 00:12
Obraz "Żywie Biełaruś” oparty jest na rzeczywistej historii białoruskiego opozycjonisty, opowiada o realiach współczesnej Białorusi, pod autorytarnymi rządami Aleksandra Łukaszenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żywie Białoruś: polska premiera we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 14:12
To pierwszy film po białorusku, o współczesnej Białorusi. - Jest prawdziwy, oparty na doświadczeniu. Pracując nad nim, musiałem przeżyć wszystko jeszcze raz – mówi portalowi polskieradio.pl Franak Wiaczorka, współautor scenariusza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: aktor na czarnej liście za nieprawomyślny film

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 06:00
Anatol Kot, aktor, który zagrał jedną z ról w filmie „Żywie Biełaruś” nie dostanie kontraktu w państwowej wytwórni filmowej. Jak mu powiedziano – jego udział w filmie o współczesnej Białorusi, kręconym w Polsce, to oczywisty "problem”.
rozwiń zwiń