Film w wielkim mieście

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 07:50
Miasto to świetny plener i miejsce intrygujące ze względu na mieszkających w nim ludzi. Nic dziwnego, że tak fascynuje filmowców.
Audio
Czy  zadaniem producenta jest jedynie zdobywanie środków na realizację,czy może on mieć jakiś twórczy wkład w artystyczny kształt filmu?
Czy zadaniem producenta jest jedynie zdobywanie środków na realizację,czy może on mieć jakiś twórczy wkład w artystyczny kształt filmu?Foto: Glow Images/East News

Film wraca do naszej audycji, bo też miasto - jego wyjątkowa struktura, charakter, ludzie - inpiruje jego twórców. W dzisiejszej audycji gościć będą: Mateusz Werner – krytyk filmowy, jeden z opiekunów artystycznych projektu "Świat od świtu do zmierzchu" oraz Krzysztof Gierat – dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Porozmawiamy także z Tomaszem Wolskim – reżyserem filmu "Pałac", który startuje w konkursach festiwalu Planete+ Doc, i z operatorem Jackiem Petryckim.

Zagrają m.in. The Flaming Lips, Grizzly Bear i Jack Peñate.

Zapraszamy,

Marta Strzelecka i Adam Suprynowicz.

18 maja (piątek), godz. 18.00

Czytaj także

"Miliard szczęśliwych ludzi" na Planete+ Doc Festival

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 12:10
- Bayer Full w Chinach to pretekst do paru innych opowieści z silnym kontekstem kulturowym w tle. Podglądamy polską prowincję, która wciąż disco polo żyje, a mamy też okazję zerknąć na chińską kulturę - mówi reżyser Maciej Bochniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy dokumentaliści: w tych filmach jest, jak jest

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 16:55
- Ludzie są zmęczeni fikcją. Dokument spełnia chyba tę potrzebę nawiązania kontaktu z prawdziwym życiem, z jakąś realnością - mówią reżyserzy i odbiorcy filmów dokumentalnych. W Dwójce spotkaliśmy się z nimi w związku z festiwalem Planete+ Doc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Paparazzi" na Planete + Doc Festival

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 11:35
- Mamy najsłynniejszego polskiego paparazzi, Przemysława Stoppę, bohatera filmu Piotra Bernasia. Na Planete chcielibyśmy podyskutować na czym polega magia "czarnego charakteru” - mówi Joanna Skalska ze Szkoły Wajdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesteśmy tym, co mówimy o sobie do siebie samych

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 20:55
- Jestem miła dla siebie. Znam ludzi, którzy wobec siebie samych są bardziej surowi, niż wobec kogokolwiek innego. To prowadzi do autodestrukcji. Z tym trzeba walczyć – mówiła w Dwójce znakomita aktorka Charlotte Rampling.
rozwiń zwiń

Czytaj także

We Call It A Sound kontra Festiwal Nowa Muzyka!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 16:03
Nowi na Nowej Muzyce, nowa płyta tygodnia, nowa płyta Beach House, remiksy z nadchodzącej Epki Twilite...
rozwiń zwiń