Magii filmu i serialu turysta się nie oprze?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 23:30
Jednym ze sposobów przyciągnięcia do miast turystów i inwestorów jest ich promocja poprzez sztukę.
W Krakowie powstają seriale Julia, Detektywi i W-11 Wydział Śledczy
W Krakowie powstają seriale "Julia", "Detektywi" i "W-11 Wydział Śledczy"Foto: DESMS/Wikipedia/CC

Jak to się dzieje, że filmy i seriale kręcone są w danym mieście? Na czym zależy władzom samorządowym w Polsce? Czy w ten sposób tworzony jest nowy wizerunek, czy utwierdzany stary?

Filmy promując miasta idą śladem literatury. Obecnie każde szanujące się polskie miasta ma już "swój" kryminał. Wrocław opisują książki Marka Krajewskiego, Lublin przegląda się w stronach powieści Marcina Wrońskiego, Gdańsk portretuje Izabela Żukowska.

Gośćmi pierwszej w 2013 roku "Kultury w wielkim mieście będą" Magdalena Rychła z Silesia Film Commission, dr Ewa Kondek - zastępca Burmistrza Sandomierza, Dorota Chamczyk - producentka filmowa, Sławomir Shuty, Magdalena Sroka - Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta i Wojciech Szczurek - Prezydent Gdyni.

- pisarz.

4 stycznia (piątek) godz. 16.00

Czytaj także

Gołębie kręcą filmy o Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2010 13:00
Kraków postanowił promować się w niezwykły sposób. Filmy o tym mieście powstały dzięki gołębiom, które miniaturowymi kamerami przypiętymi do tułowia "nakręciły" sporo materiału.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie gwiazdy w filmie promującym Polskę

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2011 12:37
Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało film promujący nasz kraj "Polska Tak!". Wystąpiły w nim gwiazdy światowego kina, muzyki i modelingu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portugalczycy będą szturmować Polskę?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2012 14:30
Polskie obrazy nagrodzone na prestiżowym Festiwalu Filmów Turystycznych Art&Tur w portugalskim Barcelos. Nagrodzono aż 4 filmy promujące Polskę.
rozwiń zwiń