X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Raj na uboczu. Cuda Beskidu Niskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2012 13:30
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o niezwykłej wsi Nowica, która jak magnes przyciąga uciekinierów z miast, miłośników przyrody i tradycji, a także artystów, tworzących tam z wielką pasją.
Audio
Nowica, cerkiew greckokatolicka pod wezwaniem św. Paraskewy
Nowica, cerkiew greckokatolicka pod wezwaniem św. ParaskewyFoto: Jerzy Strzelecki, Wikipedia/CC

W "Przestrzeniach kultury" gośćmi Justyny Piernik byli Piotr Bussold i Mateusz Sora, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowicy, organizatora wielu imprez kulturalnych. Jednym z najważniejszych są niewątpliwie Spotkania Teatralne Innowica, na które co roku czeka niecierpliwie publiczność. Równie chętnie do Nowicy przyjeżdżają artyści. Zazwyczaj prezentują więcej niż jeden, zakontraktowany spektakl, bo - jak podkreślają goście - są to Spotkania teatralne. Spotkania zaś polegają na relacji z drugim człowiekiem, z Bogiem, z twórcami, ze sztuką, z naturą. Dlatego to nie jest festiwal czy przegląd i tu także leży tajemnica jego niezwykłości.

Swoje pierwsze podróże do Nowicy wspominają Wacław Sobaszek, założyciel Teatru wiejskiego "Węgajty" i Krzysztof Czyżewski, twórca ośrodka Pogranicze w Sejnach. W studiu gościła także Olena Jeremenko, członkini m.in. zespołu Burdon, reprezentująca środowisko lwowskich muzyków, chętnie goszczących w Nowicy.

Skąd się bierze tajemnicza siła Nowicy? To miejsce leżące na uboczu, a jednak tętniące pełnia życia. Wieś ukryta między Gorlicami, a Krynicą Górską. Między Polską a Słowacką, między Polską a Ukrainą.

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galicyjski chłop podbija Brazylię

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2011 14:50
Nawet nie wiedzieli dokąd płyną. Nie mieli jednak nic do stracenia. Szczerze wierzyli w zapewnienia, że w Brazylii drogi są ze złota i każdy ma swoją małpkę-służącego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drugie życie skarbów Podkarpacia

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 12:00
Prawdopodobnie każdy z nas - przynajmniej z widzenia - zna te niewielkie drewniane kościółki i cerkwie: kryte gontem, ze spadzistymi dachami i niewielkimi okienkami, z których roztacza się widok na falujący podkarpacki krajobraz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dolina Pałaców i Ogrodów

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 16:34
W cyklu "Przestrzenie kultury" zaprosimy Państwa do niezwykłego miejsca na Dolnym Śląsku w Kotlinie Jeleniogórskiej.
rozwiń zwiń