REKLAMA

Latynoscy pisarze po wielkim wybuchu

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 18:00
Jak się ma literatura latynoamerykańska po wielkim boomie na nią z lat 60. i 70.? W "Notatniku Dwójki" opowie tłumacz Carlos Marrodan Casas.
Patagonia
PatagoniaFoto: wikipedia commons/użytkownik Liam Quinn

Pod koniec ubiegłego roku w Instytucie Cervantesa w Warszawie odbyla się konferencja zatytułowana "Carlos Fuentes - giermek Cervantesa i ambasador La Manchy" z udziałem meksykańskiego pisarza Jorge Hernandeza, ktory mówił między innymi o swojej przyjaźni z Carlosem Fuentesem.
Fragmenty rozmowy z Jorge Hernandezem znalazły się w tej audycji, w której o kondycji literatury latynoamerykańskiej po wielkim boomie lat 60. i 70. mowi tłumacz - Carlos Marrodan Casas.
Na audycję zaprasza Ewa Stocka Kalinowska.
5 lutego (wtorek) godz. 15.00

Czytaj także

W Brazylii odkryto nowy gatunek małpy

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2011 04:30
Nowy gatunek małp - małych, nadrzewnych zwierząt reprezentujących grupę zwaną titi - odkryto w Mato Grosso - informuje organizacja ekologiczna WWF.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kiedy burza depcze po piętach w Ameryce Południowej

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 17:24
Choć to dopiero pierwsza książka jej autorstwa, podróże ma właściwie we krwi. Po wyprawie do Tajlandii Dorota Głuska połknęła bakcyla samotnego zwiedzania świata i dziś robi to na własną rękę. Napisała także książkę "Burza depcze mi po piętach".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Indianie nie rozumieją, jak Jezus mógł płakać z zimna

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 17:00
- Dopiero w Boliwii odczułam, co to jest Boże Narodzenie. U nas jest tak pięknie, że czasami zapominamy, że Chrystus się urodził w ubóstwie - mówi polska misjonarka.
rozwiń zwiń