32. finał WOŚP - relacje w radiowej Dwójce [ZOBACZ I POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 20:00
"Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych" - to hasło tegorocznego finału wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie relacjonowaliśmy szeroko w radiowej Dwójce. 32. finał WOŚP to zakupy sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. 
Pieniądze zebrane podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych
Pieniądze zebrane podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłychFoto: Cezary Piwowarski/PR
  • "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych" - to hasło tegorocznego, 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  • W związku z wydarzeniem zawiązało się 1685 sztabów (o 32 więcej niż przed rokiem), zarejestrowało się ok. 120 tys. wolontariuszy - nie tylko w Polsce, ale na całym świecie!
  • Przebieg niedzielnego finału relacjonowały w Dwójce Monika Zając i Aldona Łaniewska-Wołłk.

Pieniądze zebrane podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów pulmonologicznych dla dorosłych.

32. finał WOŚP - czytaj RELACJĘ NA ŻYWO >>> 

POLSKIE RADIO GRA RAZEM Z WOŚP [ZOBACZ WIDEO]:

Fundacja planuje zakup m.in. urządzeń służących do diagnostyki obrazowej, rezonansów magnetycznych, aparatów ultrasonograficznych, polisomnografów, przenośnych spirometrów, systemów do badań bronchoskopowych, sprzętu do rehabilitacji pulmonologicznej i torakochirurgii.

W internecie można licytować przedmioty wystawione jako wsparcie dla Orkiestry. Znaleźć tam można wiele kulturalnych skarbów, jak na przykład: pobyt na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, zaproszenie na operę "Tosca" i spotkanie z Aleksandrą Kurzak i Roberto Alagna w Operze Wrocławskiej, zwiedzanie strychów Zamku Królewskiego na Wawelu z dyrektorem Zamku Królewskiego na Wawelu, lekcja dyrygentury z Przemysławem Fiugajskim i orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej, a nawet oryginalna "Włócznia Wotana", którą Tomasz Konieczny wykorzystywał na scenie Opery w Lipsku podczas spektaklu "Walkiria" Richarda Wagnera!


Posłuchaj
08:54 Dwójka 28.01.2024 wośp relacja 1.mp3 Bohdan Maruszewski, kardiochirurg dziecięcy i współtwórca WOŚP, o celu tegorocznego finału (Poranek Dwójki)

06:06 Dwójka 28.01.2024 WOŚP relacja 2.mp3 32. finałowi WOŚP towarzysz 18. bieg "Policz się z cukrzycą" (Muzyka w kadrze/Dwójka)

06:15 Dwójka WOŚP 28.01.2024 relacja 3.mp3 W czasie 32. finału WOŚP można wykonać darmowe badania spirometryczne (Niedzielnik muzyczny/Dwójka)

07:00 Dwójka 29.01.2024 WOŚP relacja 4.mp3 Światełko do nieba (Filharmonia Dwójki)     

W tym roku finał i główne koncerty odbywały się na błoniach PGE Stadionu Narodowego w Warszawie. 

Relacje z przebiegu 32. finału WOŚP pojawiały się na antenie Dwójki przez cały dzień, kolejno w audycjach "Poranek Dwójki" (7.00-10.00), "Muzyka w kadrze" (11.00-12.30), "Niedzielnik muzyczny" (13.00-15.00), "Dawno niedawno" (17.00-19.00) i "Filharmonia Dwójki" (20.00-22.00). 

Zapraszamy!

pg / kor-mp / rk

Czytaj także

32 lata niezwykłej historii pomagania. WOŚP pisze kolejną, piękną kartę

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 04:30
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez ostatnie 32 lata zdobyła serca milionów Polaków i stała się jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych przedsięwzięć charytatywnych na świecie. Od skromnych początków czasów trudnej transformacji ustrojowej w Polsce, WOŚP przez ponad trzy dekady przekształcił się w dynamiczny ruch społeczny, który każdego roku mobilizuje miliony Polaków do pomocy najbardziej potrzebującym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mecz z Podsiadłą, lot z Gortatem, zabytkowy wóz strażacki. Zobacz, co można wylicytować na aukcjach WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 04:00
Lot śmigłowcem z koszykarzem Marcinem Gortatem, mecz badmintona z piosenkarzem Dawidem Podsiadłą, zabytkowy wóz strażacki i wiele innych oryginalnych przedmiotów i atrakcji będzie można wylicytować podczas 32. Finału WOŚP. Zapraszamy na przegląd najciekawszych z nich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bez nich nie byłoby WOŚP. Harcerze towarzyszą Orkiestrze od samego początku

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 06:00
Wyposażeni w czerwone serduszka, specjalne puszki i identyfikatory. Na ulicach łatwo ich rozpoznać. Wolontariusze są z WOŚP od samego początku. Od 32 lat zbierają pieniądze i działają w sztabach. Wśród nich są także harcerze. Dlaczego chcą pomagać i co ich motywuje? Rozmawialiśmy z druhami z grójeckiej drużyny "Rysy".
rozwiń zwiń