Polskie Radio
Section05
WOŚP

Nauka pierwszej pomocy wkracza do szkół podstawowych. Pomóc ma Fundacja WOŚP

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że od nowego roku szkolnego, w szkołach podstawowych będą prowadzone zajęcia z pierwszej pomocy. Mają się one odbywać w ramach godziny wychowawczej. I tu może być problem, bo to oznacza, że będzie je prowadziła np. pani od matematyki…
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo szkoła podstawowa pierwsza pomoc WOŚP Ministerstwo Edukacji Narodowej Piotr Łodej Trójka

TYLKO U NAS "Wiemy, jakie są potrzeby w danym szpitalu". Prof. Maruszewski o zakupach sprzętu przez WOŚP

- Kiedy przystępujemy do zakupu, czyli do konkursu ofert WOŚP, to mamy dokument podpisany przez dyrektora każdego szpitala, do którego ma trafić sprzęt, zobowiązujący się do jego pełnego wykorzystania i utrzymania i poniesienia kosztów również takich choćby jak koszty amortyzacji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bohdan Maruszewski, kardiochirurg dziecięcy, współzałożyciel WOŚP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 medycyna choroby płuc mukowiscydoza WOŚP 2024 społeczeństwo WOŚP COVID-19

TYLKO U NAS WOŚP wspiera leczenie płuc. Wiceminister zdrowia: jest w co inwestować

- Odziały pulmonologiczne, poradnie, wszyscy zajmujący się leczeniem chorób płuc byli przez ostatnie lata bardzo obciążeni. Trzeba pomóc, zainwestować w sprzęt diagnostyczny, służący wykrywaniu także wczesnych stadiów chorób - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Konieczny, wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 medycyna choroby płuc mukowiscydoza WOŚP 2024 społeczeństwo WOŚP COVID-19

Korespondent Polskiego Radia wystawił na aukcję WOŚP cukierki z pokładu Air Force One. Zostały sprzedane za 5600 zł

Na aukcji 32. Finału WOŚP zostało sprzedane za 5600 złotych pudełeczko cukierków z pokładu Air Force One oraz firmowy kubek prezydenta Joe Bidena. Ekskluzywny zestaw wystawił na licytację korespondent Polskiego Radia w Białym Domu, Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  Marek Wałkuski Joe Biden cukierki słodycze WOŚP WOŚP 2024 Stany Zjednoczone USA Karolina Rożej