X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Perły polskiej muzyki ruszają w świat?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 19:00
- Muzyka z "Idy" lepiej sprzedaje się poza Polską... Cudze chwalicie, swego nie znacie - mówił dyrektor Warner Music Poland, zdradzając plany dotyczące archiwum Polskich Nagrań.
Audio
  • Piotr Kabaj i Jan Popis o przyszłości Polskich Nagrań (Wybieram Dwójkę)
34 tysiące polskich piosenek oraz 8,5 tysiąca znakomitych nagrań muzyki klasycznej spoczywa w archiwach Polskich Nagrań, czekając na cyfryzację i publikację.
34 tysiące polskich piosenek oraz 8,5 tysiąca znakomitych nagrań muzyki klasycznej spoczywa w archiwach Polskich Nagrań, czekając na cyfryzację i publikację.Foto: Kacperperschke/Wikipedia

O przyszłości wydawnictwa kupionego przez Warner Music Poland rozmawialiśmy także z jego Dyrektorem Programowym. - Przez 60 lat różne czynniki uniemożliwiały światowy sukces nagrań polskich muzyków. Najpierw żelazna kurtyna, potem transformacja, prywatyzacja i kolejne upadki - opowiadał Jan Popis. - Liczę, że tak potężna międzynarodowa firma jak Warner zapewni polskim artystą światową dystrybucję - dodał.

Dyrektor Warner Music Poland Piotr Kabaj potwierdził przewidywania Jana Popisa. Ale czy dobre czasy nadchodzą także dla klasycznych zasobów Polskich Nagrań (firma wydała ponad tysiąc płyt z muzyką poważną)? Kiedy będziemy mogli usłyszeć legendarne nagrania Witolda Rowickiego, Mieczysława Horszowskiego i Światosława Richtera?

***

Goście: Jan Popis (Polskie Nagrania), Piotr Kabaj (Warner Music Poland)

Prowadził: Adam Suprynowicz

Data emisji: 25.02.2015

Godz. emisji : 16.40

Materiał wyemitowany w audycju "Wybieram Dwójkę"

mm/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Górecki wyśpiewał mi nazwisko Tansmana"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 17:00
- To było podczas rozmowy telefonicznej. Melodia oparta na literach imienia i nazwiska Tansmana stała się tematem IV Symfonii Góreckiego - wspominał inicjator dzieła Andrzej Wendland.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spadały bomby. On grał Chopina...

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 13:00
- Rano budziły nas dźwięki fortepianu ojca. Myślałem, że wszystkie utwory Bacha i Chopina są jego - wspominali wybitnego pianistę Władysława Szpilmana jego synowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja zachwycona polską muzyką barokową

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 16:00
- Kompozycje Mikołaja Zieleńskiego są fantastyczne! Bardzo przypominają dzieła mistrzów "szkoły weneckiej" - zachwycała się Judith Pacquier z zespołu Les Traversées Baroques.
rozwiń zwiń