Czwartki poetyckie: ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2007 11:30
Zaprasza Dorota Gacek

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski - w latach 80. kapelan Solidarności, duszpasterz Ormian w Polsce, współzalożyciel Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach, jako poeta debiutował w latach 70. na łamach Tygodnika Powszechnego, autor tomów wierszy: Oblężenie, Wspomnienia, Morze Czerwone i Świętych obcowanie.

Niedawno ukazazał się tom zbierajacy wiersze ks. Isakowicza-Zaleskiego, które powstawały w ciagu 25 lat. W audycji ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski opowie o swoich wielokulturowych rodzinnych korzeniach, o powrocie po latach na Kresy, o fascynacji postaciami brata Alberta Chmielowskiego i doktora Judyma z powieści Żeromskiego, o okolicznościach, w których powstają jego utwory. O wierszach księdza mowi Wojciech Bonowicz. Poezje - czyta    Adam Bauman.

Zaprasza Dorota Gacek   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życiński „Filozofem”

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2008 12:40
"Sławomir Cenckiewicz ujawnia, że ks. Józef Życiński był zarejestrowany, jako tajny współpracownik SB".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda Mackiewicza dla ks. Isakowicza-Zaleskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2007 14:52
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski został tegorocznym laureatem literackiej nagrody imienia Józefa Mackiewicza. Członkowie kapituły jednogłośnie zadecydowali o tym, że złoty medal należy się budzącej wiele kontrowersji książce Księża wobec bezpieki na przykładzie Archidiecezji Krakowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2007 21:00
Spotkanie z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim
rozwiń zwiń