Polskie Radio
Section05
Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Dokument "Jego życie nielegalne, czyli rzecz o ks. Tadeuszu Isakowiczu-Zaleskim" [POSŁUCHAJ]

Stawał w prawdzie i o prawdę walczył. Mówił o rzeczach niewygodnych i przemilczanych. Atakowany przez ludzi Kościoła, polityków i dziennikarzy, którym nie było w smak to, co mówił i o co się upominał. Warto, kiedy go już nie ma, przypomnieć, kim był dla swoich przyjaciół, Kościoła i Polski.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Tadeusz Isakowicz-Zaleski Kościół pr poleca reportaż w Jedynce Anna Łoś Ewa Szkurłat

Duszpasterz, poeta, kapelan - ksiądz Isakowicz-Zaleski w reportażu "Moja sutanna" [POSŁUCHAJ]

Zawsze chętny do pomocy, do porady, wspaniała osobowość, a jednocześnie bardzo dobry kapłan. - Tak jak on sprawował liturgię, jak się modlił - bardzo autentyczny, prawdziwy człowiek - mówił ksiądz profesor Józef Naumowicz. Postać zmarłego księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, duszpasterza Ormian, opiekuna osób niepełnosprawnych, przypomnieliśmy w reportażu "Moja sutanna" autorstwa Anny Łoś.
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Tadeusz Isakowicz-Zaleski Anna Łoś pr poleca

Nie żyje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Przypominamy reportaż "Moja sutanna"

Zawsze chętny do pomocy, do porady, wspaniała osobowość, a jednocześnie bardzo dobry kapłan. - Tak jak on sprawował liturgię, jak się modlił - bardzo autentyczny, prawdziwy człowiek - mówił ksiądz profesor Józef Naumowicz. Postać zmarłego księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, duszpasterza Ormian, opiekuna osób niepełnosprawnych, przypomnieliśmy w reportażu "Moja sutanna" autorstwa Anny Łoś.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Tadeusz Isakowicz-Zaleski Anna Łoś

Nie żyje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Miał 67 lat

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski był duchownym obrządku łacińskiego i ormiańskiego, w PRL działacz opozycji antykomunistycznej i kapelan Solidarności, prezes Fundacji im. Brata Alberta, historyk, publicysta, zwolennik lustracji duchownych i rzecznik upamiętnienia ofiar ludobójstwa na Wołyniu. O jego śmierci poinformowało Stowarzyszenie Wspólnota i Pamięć.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Isakowicz-Zaleski śmierć Kresy POLSKA społeczeństwo

Ks. Isakowicz-Zaleski: nie mogę się pogodzić ze zgodą na zabijanie dzieci z zespołem Downa

- Bardzo dużo teraz zależy od Sejmu, który powinien odpowiednio doprecyzować przepisy - mówi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Dodaje, że pomoc i opiekę nad niepełnosprawnymi powinien zapewniać także Kościół. - Na tym polu niestety mamy bardzo duże braki – zaznacza kapłan, który od prawie 40 lat opiekuje się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny niepełnosprawni aborcja aktualności katolickie Tadeusz Isakowicz-Zaleski POLSKA

T. Isakowicz-Zaleski: rezolucja USA ws. ludobójstwa Ormian słuszna, ale późna

- Sprawa ludobójstwa łączy Ormian na całym świecie. To powoduje, że diaspora doprowadziła do tego, że większość państw, zwłaszcza europejskich i południowoamerykańskich, uznała je za fakt historyczny powiedział na antenie Polskiego Radia 24 ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duszpasterz Ormian.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ludobójstwo Tadeusz Isakowicz-Zaleski Ameryka ŚWIAT Armenia Ormianie

Ks. T. Isakowicz-Zaleski: w Armenii Dzień Zaduszny obchodzony jest 5 razy w roku

- Armenia była pierwszym krajem, który przyjął chrześcijaństwo w IV wieku jako religię państwową. Ze względu na prześladowania, na ludobójstwo Ormian, był tam bardzo silny kult męczenników. Dzień Zaduszny jest tam obchodzony pięciokrotnie w ciągu roku - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Isakowicz-Zaleski Wszystkich Świętych Armenia Ormianie

Debata o Rzezi Wołyńskiej. "Temat nie jest zamknięty"

Możliwość pochówku ofiar oraz zaprzestanie szerzenia kultu UPA i OUN - to zdaniem historyków i badaczy zbrodni wołyńskiej konieczne warunki, które musi spełnić strona ukraińska by w pełni pojednać się z Polakami. Naukowcy mówili o tym w czwartek podczas debaty "Relacje polsko-ukraińskie a pamięć o Rzezi Wołyńskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzeź Wołyńska Wołyń Instytut Pamięci Narodowej Tadeusz Isakowicz-Zaleski debata