Mój fioł literacki: Wojciech Bonowicz

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 14:53
Gościem kolejnej audycji z naszego wakacyjnego, bibliofilskiego cyklu będzie ceniony poeta i publicysta, biograf ks. Tischnera. Zapraszamy w sobotę o 12.

Gdzie czytają: w łóżku, w kawiarni, w bibliotece, w parku? Jak czytają: równolegle kilka rzeczy, zarywając noce, a może metodycznie? Czy wracają do klasyków, czy są na bieżąco ze wszystkim, no i: kto znajduje się na liście ich książek najważniejszych (ulubionych, fascynujących, do polecenia, nie do pożyczenia…). I co w ogóle znaczy dla nich literatura? Co trzy tygodnie w audycji "Mój fioł literacki" mamy niepowtarzalną okazję wysłuchać zwierzeń twórców literackich, badaczy, bibliofilów i bibliomaniaków na temat, właśnie, życia z książką.

Gośćmi dotychczasowych audycji byli prof. Michał Paweł Markowski, Mariusz Szczygieł i Zygmunt Miłoszewski.

/

 

W najbliższą sobotę spotkamy się natomiast z Wojciechem Bonowiczem – poetą, publicystą i dziennikarzem.

Wojciech Bonowicz jako poeta debiutował w 1995 tomem "Wybór większości". Wydał ponadto takie tomy wierszy jak "Hurtownia ran" (2000), "Wiersze ludowe" (2001), "Pełne morze" (2006, Nagroda Literacka Gdynia w kategorii "poezja") czy "Polskie znaki" (2010).

Otrzymał wyróżnienie w Konkursie na Brulion Poetycki (1989), nagrodę główną w konkursach poetyckich Nowego Nurtu (1995) oraz im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (1995). Jego biografię księdza Tischnera nominowano do Nagrody Literackiej NIKE (2001). Współpracuje z "Tygodnikiem Powszechnym". Mieszka w Krakowie.

Na audycję zapraszają Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.

27 sierpnia (sobota), godz. 12:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fioł literacki według prof. Michała Pawła Markowskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 20:40
W pierwszej audycji z nowego cyklu Dwójki rozmawialiśmy z wybitnym literaturoznawcą, eseistą i tłumaczem o jego literackich pasjach i fascynacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fioł literacki Mariusza Szczygła

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2011 07:00
Książki ukochane, zaczytane, których nie chce się kończyć – tak są dobre. Ponadto Hrabal, Vonnegut i dużo innych literackich pasji jednego z najlepszych polskich reporterów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zygmunt Miłoszewski: fikcja pozwala przeżyć

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2011 23:33
Najlepszy znajomy Davida Copperfielda, podróżnik do Bullerbyn, poza tym autor kryminału, na którego podstawie powstał właśnie popularny film. Młody polski pisarz opowiadał w Dwójce o swoich literackich pasjach.
rozwiń zwiń