X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawda i walka. Czerwiec '56 oczami świadków

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 20:00
Zapraszamy do wysłuchania specjalnej audycji o poznańskim Czerwcu, którego 60. rocznicę obchodzimy w tym roku.
Audio
  • Prawda i walka. Czerwiec '56 oczami świadków (Dwójka)
Do stłumienia protestu komunistyczne władze skierowały do miasta regularne jednostki wojskowe   19 Dywizję Pancerną i 10 Dywizję Pancerną oraz 4 i 5 Dywizję Piechoty
Do stłumienia protestu komunistyczne władze skierowały do miasta regularne jednostki wojskowe ‒ 19 Dywizję Pancerną i 10 Dywizję Pancerną oraz 4 i 5 Dywizję PiechotyFoto: Wikimedia Commons/Domena Publiczna

Czerwiec '56 - zobacz serwis specjalny >>>

Wydarzenia 1956 roku przeszły do historii jako pierwsze w PRL-u demonstracje uliczne, które zostały krwawo stłumione przez wojsko i milicję. Strajk wybuchł rankiem 28 czerwca w Zakładach Przemysłu Metalowego im. Hipolita Cegielskiego i przerodził się w spontaniczną, gromadzącą około 100 tysięcy uczestników manifestację. Przebieg wydarzeń był zaskoczeniem dla obu stron: zarówno dla władz komunistycznych, jak i dla spacyfikowanych robotników.

Zapraszamy do wysłuchania audycji dokumentalnej Aleksandry Łapkiewicz, w której o poznańskim Czerwcu i walce o prawdę o tym wydarzeniu opowiadali: Aleksandra Banasiak (pielęgniarka, uczestniczka wydarzeń poznańskiego Czerwca i prezes Stowarzyszenia "Poznański Czerwiec 56"), Marek Tyliński (członek "Solidarności" w Zakładach im. Hipolita Cegielskiego), Konrad Białecki (historyk związany z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i pracownik Instytutu Pamięci Narodowej) oraz Mirosław Sławeta (prokurator IPN prowadzący m.in. śledztwo w sprawie poznańskiego Czerwca). Przedstawiliśmy także liczne nagrania archiwalne.

***

Tytuł audycji: Czerwiec '56

Data emisji: 27.06.2016

Godzina emisji: 21.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W rocznicę Czerwca '56 widowisko o buncie uniwersalnym

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 21:00
- Wydarzenie Czerwca '56 jest dla nas inspiracją do indywidualnej niezgody na narzucanie większości zbiorowego myślenia. Chcemy zuniwersalizować problem buntu i rewolucji - mówi choreograf spektaklu "Ksenofonia. Symfonia dla Innego" Mikołaj Mikołajczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

De Press i hołd dla bohaterów poznańskiego Czerwca

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 16:30
- Wszystkie te teksty mają taką w sobie moc, że Andrzejowi Dziubkowi, liderowi De Pressu, łatwo się pisze muzykę - podkreślał w Dwójce Dariusz Budkiewicz, basista grupy, opowiadając o piosenkach składających się na projekt przygotowany z okazji 60. rocznicy Czerwca '56.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czerwiec '56. "Na początku chodziło o chleb"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 18:00
– Bieda była powszechna. W Poznaniu części ludzi żyło się gorzej, niż przed wojną. Podłoże strajków było ekonomiczne, ale szybko dołączyły do tego inne hasła – mówiła historyk dr hab. Dorota Skotarczak.
rozwiń zwiń