Polskie Radio
Section05
Czerwiec 1956

Nietypowa gra miejska. "O wolność i chleb – poznański czerwiec 1956"

Rzut granatem i zagadki dotyczące uzbrojenia czy budowy pojazdów – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników historycznej gry miejskiej "O wolność i chleb – poznański czerwiec 1956". Takie łączące przyjemne z pożytecznym zabawy odbywają się regularnie w Sianowie w województwie zachodniopomorskim.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan społeczeństwo Poznań 1956 Czerwiec 1956 PRL gra miasto historia Polski

Prof. Antoni Dudek: Czerwiec '56 różni się od innych protestów w PRL. Obie strony miały broń

- W jednym wymiarze Czerwiec '56 różni się od wszystkich pozostałych protestów, które były w PRL-u później. Mianowicie w trakcie tych demonstracji, tych protestów, rzeczywiście tłum zdobywa w więzieniu broń, ponad 200 sztuk broni. (...) A więc można powiedzieć, że tam obie strony były uzbrojone - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Antoni Dudek, historyk i politolog z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Robert Tekieli Antoni Dudek PRL historia Polski HISTORIA historia PRL Czerwiec 1956

Szefowie MSZ krajów V4 i Bałkanów Zach. złożyli wieńce pod Pomnikiem Ofiar Czerwca 1956

Ministrowie spraw zagranicznych krajów Grupy Wyszehradzkiej i Bałkanów Zachodnich złożyli wieńce pod Pomnikiem Ofiar Czerwca 1956 w Poznaniu. 65 lat temu, 28 czerwca po godz. 6 rano w Poznaniu rozpoczęły się strajki robotników, które zostały brutalnie stłumione przez komunistyczne władze.
Zobacz więcej na temat:  PRL opozycja demokratyczna protest komunizm grupa wyszehradzka POLSKA społeczeństwo historia Polski Czerwiec 1956