"Język polski na stałe zagości w Cambridge"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 10:45
-  Naszym celem jest interdyscyplinarność, dzięki której będziemy kształcić zarówno badaczy kultury polskiej, jak i ludzi, których po prostu interesuje Europa Środkowa – podkreślił prof. Włodzimierz Bolecki, opowiadając o Centrum Studiów Polskich na uczelni w Cambridge.
Audio
  • Prof. Włodzimierz Bolecki i prof. Robert Sucharski opowiadają o Centrum Studiów Polskich w Cambridge (Poranek Dwójki)

Gość Dwójki opowiadał o rozwoju programu nauczania języka polskiego oraz literatury i kultury polskiej, w sprawie którego 14 lipca zostało podpisane porozumienie między UW a uczelnią w Cambridge. W jego ramach Centrum Studiów Polskich w Cambridge będzie finansowane ze specjalnej dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- To porozumienie służy temu, aby studia kultury polskiej były "niewywracalne". Chodzi o to, aby wykładowcy, jaki studenci i absolwenci nie musieli się zastanawiać, po co mają studiować język i kulturę polską, skoro władze uniwersytetu za kilka lat mogą te studia zamknąć. Nasz program studiów stanie się częścią obszaru wiedzy uniwersyteckiej studiowanej na takich samych zasad, co inne dyscypliny nauk społecznych i humanistycznych – dodał prof. Włodzimierz Bolecki, wiceprezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

W nagraniu audycji posłuchamy również o ofercie studiów w Centrum Studiów Polskich w Cambridge.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: prof. Włodzimierz Bolecki (wiceprezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej), prof. Robert Sucharski (dziekan Artes Liberales UW)

Data emisji: 20.07.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/bch

Czytaj także

Uniwersytet Columbia pomoże poznać Polskę

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 16:00
Prestiżowa nowojorska uczelnia od lipca 2014 r. otworzy stanowisko Profesora Katedry Polskiej. Funkcję obejmie dr Małgorzata Mazurek. - Mam nadzieję, że uda nam się zainteresować polską kulturą studentów z całego świata - powiedziała w Dwójce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brytyjska i amerykańska elita chce uczyć się o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 19:00
- Historia kultury polskiej to największy kurs na całym wydziale języków nowożytnych i średniowiecznych - podkreślił dr Stanley Bill, szef ośrodka Studiów Polskich w Cambridge.
rozwiń zwiń