X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Piszczatowski - wspomnienie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 11:20
Wczoraj nad ranem zmarł Andrzej Piszczatowski - aktor telewizyjny, teatralny i radiowy, od wielu lat związany z Teatrem Polskiego Radia.
Audio

Poniedziałkowe "Wybieram Dwójkę" poświeciliśmy przede wszystkim zmarłemu dziś Andrzejowi Piszczatowskiemu - reżyserowi, aktorowi telewizyjnemu i teatralnemu, związanemu z Teatrem Powszechnym w Warszawie oraz Teatrem Polskiego Radia. Zagrał w kilkudziesięciu polskich i zagranicznych filmach, m.in. w "Młodych wilkach", "Bożej podszewce" i "Rysiu". Występował także w spektaklach Teatru Telewizji przygotowanych pod kierunkiem Zygmunta Hübnera, Ryszarda Majora i Tomasza Zygadły. Był wielokrotnie nagradzany, w 2005 roku otrzymał nagrodę Grand Prix konkursu radiowego V Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry w Sopocie za adaptację i reżyserię spektaklu "Saksofon basowy". Zmarł w wieku 65 lat. Andrzeja Piszczatowskiego wspominał w naszej audycji Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

- Z jednej strony miał silną potrzebę mówienia o rzeczach ważnych i to co ona uważał za ważne stawało się takie dla innych, to jest wielka umiejętność artysty. A z drugiej strony cechowało go poczucie humoru, każde spotkanie okraszał anegdotami i to znajdowało odzwierciedlenie w jego pracy – mówił Janusz Kukuła.

Przedstawiliśmy też relację z wręczenia nagród Gwarancje Kultury 2011. Każdego roku w kwietniu, w rocznicę swojego powstania, TVP Kultura przyznaje nagrody najciekawszym, najbardziej wyrazistym osobowościom artystycznym ubiegłego sezonu. Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach: Literatura, Teatr, Film, Muzyka poważna, Jazz, Rock i inne, Sztuki Wizualne, Osiągnięcia w twórczym rozwoju Dzieci i Młodzieży oraz w kategorii Debiut. Z laureatami rozmawiała Aldona Łaniewska Wołk.

Adam Suprynowicz zrecenzował operę Giacomo Pucciniego "Turandot" w reżyserii Mariusza Trelińskiego, która miała swoją premierę wczoraj w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. - Turandot jest opowieścią o przemianie osoby skrzywdzonej i zimnej jak lód, o bolesnym otwieraniu się i o śmierci romantycznego uczucia, którego personifikacją jest niewolnica Liu i o narodzinach partnerstwa między ludźmi. W każdym razie to odnajduję w interpretacji Mariusza Trelińskiego i bardzo mi się to podoba. Jeśli jednak ktoś lubi oglądać na scenie to o czym się śpiewa w proporcji 1:1 to odradzam pójście na tę spektakl. Treliński przenosi akcję do podświadomości bohaterów – mówił Adam Suprynowicz.

Audycję przygotowała Katarzyna Nowak.

Aby wysłuchać rozmów, kliknij odpowiednie ikony dźwięków w boksie Posłuchaj po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Turandot" w 150. rocznicę urodzin Pucciniego

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2008 15:49
150. rocznica urodzin Giacomo Pucciniego
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiecość w czasach kryzysu męskości

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2011 11:31
Największe dzieło Giacomo Pucciniego w Teatrze Wielkim oraz spektakl o kobietach według twórczości Gabrieli Zapolskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakochana modliszka

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2011 14:00
Operę "Turandot" - największe dzieło Giacomo Pucciniego - można odczytywać jako niezgodę na łatwe przydzielanie ról w miłosnym związku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwarancje Kultury 2011

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2011 19:15
Dwójka przedstawia nominacje do nagrody TVP Kultura, przyznawane najlepszym artystom zakończonego sezonu.
rozwiń zwiń