X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gala jubileuszowa 90-lecia Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 16:00
21 kwietnia w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej świętujemy z wybitnymi muzykami ten szczególny jubileusz. Zapraszamy na transmisję.
Wspomnienie z samych początków Polskiego Radia: pracownicy Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego, 1925 r.
Wspomnienie z samych początków Polskiego Radia: pracownicy Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego, 1925 r. Foto: Spuścizna Macieja J. Kwiatkowskiego, Archiwum Polskiego Radia

Transmisja gali do wysłuchania na antenie Dwójki i do obejrzenia na naszej stronie.

"Halo, halo. Tu próbna radiostacja Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego. Warszawa, Polska, długość fali 385 m" - brzmiał komunikat nadany 1 lutego 1925 roku. Już w 1939 roku Polskie Radio odnotowało milionowego słuchacza. Od tamtej pory towarzyszyło Polakom w najważniejszych dla kraju i narodu wydarzeniach.

Uroczystość stanowiąca kulminację obchodów 90-lecia Polskiego Radia przyjmie formę multimedialnego widowiska przeplatanego archiwalnymi dźwiękami i filmami. Wystąpią: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod batutą Jacka Kaspszyka i Alexandra Liebreicha, Philippe Giusiano – laureat XIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, zespoły Zakopower oraz AudioFeels, Chór Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz tancerki Polskiego Baletu Narodowego.

/

Tego wieczoru przyznane zostaną najważniejsze radiowe nagrody – Diamentowe Mikrofony oraz Diamentową batutę. Nagrody laureatom wręczy Prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski. Uroczystość poprowadzą Agnieszka Szydłowska z radiowej Trójki i Paweł Sztompke z Pierwszego Programu Polskiego Radia. 

Współorganizatorem gali jest Teatr Wielki - Opera Narodowa

Więcej informacji o jubileuszu Polskiego Radia można znaleźć na specjalnej stronie 90lat.polskieradio.pl.

Dwójka zaprasza na transmisję z gali w audycji "Filharmonia Dwójki" - we wtorek (21.04) w godz. 19.00-21.30. Program poprowadzi Adam Suprynowicz.

mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawozdawcy na start, czyli sportowa historia Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 10:29
Pierwszą relację sportową nadano w 1927 roku z zawodów narciarskich w Zakopanem. Sprawozdawcą była kobieta Ada Arctówna. Taki był start...
rozwiń zwiń

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. Technika w służbie człowieka

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 11:37
Radio powstało i zaczęło nadawać dzięki inżynierom i technikom Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

90-lecie Polskiego Radia. Prezentacja multimedialna na Targach Wydawców Katolickich

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 08:30
Z okazji 90-lecia Polskiego Radia odbędzie się specjalna prezentacja na 21. Targach Wydawców Katolickich w Warszawie. Redakcja Programów Katolickich przedstawi w sobotę i niedzielę multimedialną historię obecności Kościoła w Polskim Radiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Radiowej Jedynki. Najśmieszniejsze momenty

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 11:23
Od kilku miesięcy świętujemy 90-lecie Polskiego Radia. Dziś natomiast przypadają urodziny Radiowej Jedynki, pierwszej polskiej stacji w eterze.
rozwiń zwiń