REKLAMA

Atlantic City - miasto, które powstało z niczego

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 14:49
W 1854 r. kilku zapaleńców uparło się, że nad brzegiem Atlantyku wyczarują kurort i słowa dotrzymali. Dziś jest tu Atlantic City.
Pocztówka przedstawiająca spacerowiczów na Pomoście Miliona Dolarów w Atlantic City
Pocztówka przedstawiająca spacerowiczów na Pomoście Miliona Dolarów w Atlantic CityFoto: Boston Public Library/flickr/CC

Legenda mówi, że był to kurort dla bogaczy. W rzeczywistości tanią koleją przyjeżdżali tu robotnicy z Filadelfii.

"Gdyby ludzie przybywający do miasta chcieli, aby nauczano ich Biblii, umożliwilibyśmy im to - mawiał jeden z długoletnich mieszkańców Atlantic City - Nikt nie poprosił jednak nigdy o takie nauki. Wszyscy chcieli alkoholu, kobiet i hazardu". W mieście, gdzie bezprawie stało się prawem, nikt nie przejmował się dobrymi obyczajami - dopóki nie wkroczyło FBI. Ale to już zupełnie inna historia.

Gośćmi audycji będą Piotr Szyja, doktorant amerykanistyki UW i Collegium Civitas i dr Krzysztof Liedel z Centrum Badań nad Terroryzmem przy Collegium Civitas.

***

Na "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego" w sobotę (4.07) w godz. 16.00-17.00 zaprasza Hanna Maria Giza.

mc/pg

Czytaj także

Europejska kolej powstała już w szesnastym wieku

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 20:00
Nie ma tylko zgody, czy stało się to najpierw w Anglii, czy w Niemczech. W trwający kilka stuleci kolejowy wyścig zaangażowani byli nawet szpiedzy przemysłowi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Naukowcy Hitlera na usługach USA?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 18:00
W 1945 roku Amerykanie wiedzieli, że muszą przejąć - nim wejdzie Armia Czerwona - niemieckich naukowców. Rozpoczęła się tajna operacja "Paperclip".
rozwiń zwiń