Aga Zaryan zaśpiewała polskie piosenki w cyklu "Jazz.PL" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2024 14:00
Swój najnowszy materiał - stworzony z polskich piosenek, zaaranżowanych na jazzowy zespół - Aga Zaryan zaprezentowała w piątek (12.07) w studiu S-3 Polskiego Radia. Zapraszamy do obejrzenia zapisu koncertu w ramach cyklu "Jazz.PL"!

ZOBACZ WIDEO:

Urodziła się jako Agnieszka Skrzypek – jest córką pianisty Pawła Skrzypka. Mimo muzycznego rodowodu nie podążyła utartą ścieżką klasycznej edukacji. Okazało się to korzystne, gdyż jej miłość do jazzu, rozbudzona w nastoletnim wieku, do dziś jest pełna pasji.

Polski rynek muzyczny podbiła w 2006 roku płytą "Picking Up the Pieces", nagraną z polskimi i amerykańskimi muzykami. Wówczas śpiewała tylko po angielsku. Dość szybko jednak sięgnęła również po polski tekst, i to z sukcesem, a nie jest to oczywiste w przypadku polskich wokalistek jazzowych.

Obdarzona niskim, ciemnym głosem Aga Zaryan występiła na dwójkowej scenie jazzowej w cyklu "Jazz.PL". Wokalistka zaprezentowała swój najnowszy materiał stworzony z polskich piosenek, zaaranżowanych na jazzowy zespół. W studiu S-3 Polskiego Radia w Warszawie towarzyszyli jej Michał Tokaj przy fortepianie, Robert Majewski na trąbce, Michał Barański na kontrabasie i Łukasz Żyta na perkusji.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

"Polskie piosenki" – tak nazywa się program koncertu, który poprowadził Andrzej Zieliński.

***

Na audycję "Jazz.PL" zaprosiliśmy w piątek (12.07) w godz. 18.00-19.00. Streaming wideo z koncertu dostępny był na Facebookukanale YouTube i stronie internetowej Dwójki.

pg/wmkor

Czytaj także

Aga Zaryan i Michał Tokaj w "Domówce z Dwójką" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 15:00
16 marca minęło dokładnie 10 lat, odkąd po raz pierwszy polska artystka pojawiła się na płycie wytwórni Blue Note. Album nosił tytuł "Looking Walking Being", a wokalistka obdarzona ciepłym, matowym głosem zjednuje sobie dziś zarówno miłośników jazzu, jak i wielbicieli pięknej, inteligentnej piosenki. Aga Zaryan była bohaterką kolejnej, siódmej już odsłony cyklu "Domówka z Dwójką".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aga Zaryan: chciałam iść na PWST, ale nawet nie podeszłam do egzaminów. Wybrałam jazz

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2024 13:35
- Gdy miałam 20 lat, pokochałam jazz. Byłam w Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie i szukałam swojej drogi. Miałam taki pomysł, będąc jeszcze w licealnej grupie teatralnej, żeby zdawać na PWST. Do egzaminów przygotowywał mnie nikt inny, jak pan Krzysztof Majchrzak. Miałam wybranej już wszystkie teksty, ale pojawiła się okazja, żeby zdawać do klasy pani Ewy Bem - mówiła w Dwójce Aga Zaryan.
rozwiń zwiń