Jak być wydawcą i przeżyć

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 12:33
W czasach rozwoju elektronicznych mediów, w kraju, w którym poziom czytelnictwa nie należy do najwyższych – co robić, by mimo wszystko publikować dobrą literaturę?
Audio
Jak być wydawcą i przeżyć
Foto: Brewbooks/Flickr, lic. CC

"Nie trzeba palić książek, żeby zniszczyć kulturę. Wystarczy, by ludzie przestali je czytać"
Ray Bradbury
– Mamy dwie grupy ludzi, którzy pracują w polskim sektorze wydawniczym: osiemdziesiąt, może nawet dwieście wydawnictw, które przynoszą jakiś dochód, i około dwóch tysięcy wydawnictw, gdzie ludzie tracą swoje pieniądze – mówił w Dwójce Piotr Dobrołęcki. O tym, jak utrzymać się na rynku, wydając literaturę ambitną, skierowaną do niemasowego odbiorcy; jak znaleźć pomysł na dobre wydawnictwo, dyskutowaliśmy w "Tyglu literackim".
Naszymi gośćmi byli: Krystyna Bratkowska (Wydawnictwo Nisza), Piotr Dobrołęcki (Magazyn Literacki "Książki" i "Wyspa" – Kwartalnik Literacki), Wiesław Uchański (Wydawnictwo Iskry), Rafał Skąpski (Państwowy Instytut Wydawniczy; prezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek) oraz Stanisław Rosiek (słowo / obraz terytoria).
Audycję przygotowały Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.


Czytaj także

Podwyżka ksera sposobem na bankructwo wydawnictw

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2010 08:18
Firmy wydające książki naukowe i techniczne znalazły się na skraju bankructwa, bo ich publikacje coraz częściej są kopiowane - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Nie mogąc sobie poradzić z piratami zaatakowały producentów papieru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie książki świata

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 11:32
Zapisano w nich wszystko: od ukrytych losów ludzkości po dokładną datę naszej śmierci. Gigantyczna Biblioteka, którą tworzą – fascynująca i tajemnicza – jest tak naprawdę nieskończona. 23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki.
rozwiń zwiń