X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pewność wiary i nadzieja Jerzego Nowosielskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 08:00
- Trudno znaleźć kogoś, kto ma taką wiarę jak Jerzy Nowosielski. To jest już pewność wiary - mówi teolog ks. Henryk Paprocki.
Audio
  • Rozmowa na temat twórczości Jerzego Nowosielskiego (Opowieści po zmroku/ Dwójka)
Wnętrze kościoła św. Dominika w Warszawie z krucyfiksem Jerzego Nowosielskiego
Wnętrze kościoła św. Dominika w Warszawie z krucyfiksem Jerzego NowosielskiegoFoto: Adrian Grycuk/wikimedia/CC BY SA 3.0

Dla znawcy kultury rosyjskiej i prawosławia najbardziej interesujący w pracach Jerzego Nowosielskiego jest wątek penetrowania grzechu ludzkiego i pokazywanie, że mamy szansę wyjścia z niego przez Jezusa Chrystysa. - To jest dla mnie wielka nadzieja w tych strasznych czasach, że są tacy ludzie, którzy wierzą tak głęboko jak Jerzy Nowosielski. Największą cechą jego duszy jest głęboka wiara - opowiada Zbigniew Podgórzec.

Dlaczego Jerzy Nowosielski nie uważał siebie za malarza ikon? Jakie były jego pierwsze fascynacje duchowe? Jak wojna odbiła się na życiu i twórczości artysty? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku

Prowadzi: Aleksandra Łapkiewicz

Goście: ks. Stefan Wysocki (harcmistrz, żołnierz Szarych Szeregów hufca "Łoza"), ks. Henryk Paprocki (teolog prawosławny), Michał Bogucki (znawca ikon), Joanna Rajkowska (artystka), Krystyna Czerni (autorka biografii Jerzego Nowosielskiego), Zbigniew Podgórzec (znawca kultury rosyjskiej i prawosławia)

Data emisji: 15.02.2016

Godzina emisji: 21.30

sm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zofia Rydet. Genialna starsza pani z aparatem

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 16:00
– To fascynujące fotografie. Trudno je opisać, bo ich siła bierze się czasem z detali czy zestawień – mówił Karol Hordziej, kurator wystawy "Zofia Rydet. Zapis 1978-1990".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Białynicki-Birula. Fizyka jako sposób na życie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 13:00
- Byłem w liceum mechanicznym, ale dzięki temu, że zwyciężyłem w olimpiadzie fizycznej, otworzyła mi się droga na studia - wspominał prof. Iwo Białynicki-Birula, autor przełomowych osiągnięć w dziedzinie elektrodynamiki, optyki kwantowej i fizyki atomowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Stajuda. Rok 1968 uczynił go malarzem

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 06:00
- Opisał moment, kiedy przestał być krytykiem. Sierpień 1968 roku. Nad głową przelatywały mu transportowce z sowieckimi żołnierzami mającym wkroczyć do Czechosłowacji, a on uświadomił sobie, że jego pisanie nie ma już sensu - wspominał Jerzego Stajudę prof. Grzegorz Kowalski.
rozwiń zwiń