X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ksiądz Sadzik - wydawca i przyjaciel artystów

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 08:00
"Skryty, nie lubiący sobą zaprzątać innych, zmagał się z targającą nim sprzecznością między żarliwym powołaniem a krnąbrnym charakterem" – pisał o ks. Józefie Sadziku jego przyjaciel Czesław Miłosz, którego namówił do tłumaczenia ksiąg biblijnych.
Audio
  • Ks. Józef Sadzik: duchowny, wydawca i filozof (Opowieści po zmroku/Dwójka)
Wydawnictwo Editions du Dialogue. Przekłady biblijne Czesława Miłosza
Wydawnictwo Editions du Dialogue. "Przekłady biblijne" Czesława MiłoszaFoto: Wikipedia/domena publiczna

Bohaterem "Opowieści po zmroku" był zmarły w 1980 roku ksiądz pallotyn i dyrektor działającego we Francji wydawnictwa Editions du Dialogue. Zwykł mawiać, że dialog nie jest po to, by służyć zamazywaniu różnic. Wręcz przeciwnie, jest po to, by wzajemnie się poznawać i poszukiwać płaszczyzny porozumienia. 

- Miał taką ideę, żeby powołać do życia miejsce, w którym dialog nabierze nie tylko kulturowego, ale także teologicznego znaczenia. Powtarzał za swoim ulubionym filozofem Martinem Heideggerem, że dialog, to spotkanie różnych sposobów rozumienia świata, człowieka, wiary i religii. Otaczał się więc ludźmi będącymi nieraz daleko od kościoła, gdyż twierdził, że wiele się od nich uczy, bo łączy go z nimi chęć poszukiwania prawdy - mówił ks. prof. Jan Sochon.

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku 

Prowadzi: Dorota Gacek

Gość: ks. prof. Jan Sochon (pallotyn). Z nagrań archiwalnych wysłuchaliśmy ks. Zenona Modzelewskiego, Danutę Szumską, Czesława Miłosza, ks. Karola Wojtyłę oraz samego ks. Józefa Sadzika.

Data emisji: 18.12.2017

Godzina emisji: 21.30

mko/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ks. Józef Tischner: Podhale to jest taka mafia

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 12:19
W nagraniu z 1994 r. wybitny duszpasterz-filozof opowiadał m.in. o kulisach egzaminu na studia, w którym znaczącą rolę odegrali górale z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyspiański i uniwersalizm zrodzony w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 13:15
- Był artystą na wskroś międzynarodowym, ale gdyby wyjechał z Krakowa i zamieszkał np. na stałe w Paryżu, to nie tworzyłby tam tak wybitnej sztuki jak w Polsce – powiedział prof. Andrzej Szczerski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Ośniałowski. Poeta, kwiaciarz i człowiek samotny

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 13:11
- Imał się różnych zajęć: był murarzem, tragarzem, uczył francuskiego. Żeby zarobić pieniądze, jeździł nawet do Wawra zrywać wrzosy, które potem sprzedawał na rogu Nowego Światu – podkreślił Wacław Holewiński, mówiąc o mało znanym poecie.
rozwiń zwiń