Doradca gastronomiczny: trzeba przeformatować biznesy

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 12:20
- Paradoksalnie ta sytuacja sprawi, że rynek restauratorski się bardzo wyczyści. Może to jest szansa, żeby się jeszcze bardzie wzmocnić, wyczyścić obszary, które ciążyły i z podwójną siłą, i motywacją ruszyć do przodu - mówiła w Programie 2 Polskiego Radia Agnieszka Małkiewicz, trener, doradca i praktyk branży gastronomicznej. 
Audio
  • Wpływ pandemii na gastronomię (Droga przez mąkę/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/arturasker

Kryzysowa konferencja on-line MADE FOR Restaurant to pierwsze tego typu wydarzenie gastronomiczne w Polsce, wymuszone obecną sytuacją epidemiologiczną i ekonomiczną. Podczas wtorkowego (12.05) spotkania uczestnicy nawiążą kontakt z restauratorami z kilku krajów świata oraz polskich miast, żeby dowiedzieć się jak u nich w branży przestawiają się okoliczności. - Ci najbardziej prężni na rynku podejmują kroki, aby przetrwać i o tym przetrwaniu, w kontekście biznesowym będziemy mówić - zapowiadała Agnieszka Małkiewicz. 

Czas odmrażania gospodarki na świecie nie jest jednorodny. Możliwe jest więc skorzystanie z doświadczeń tych regionów, które w kolejne fazy już weszły. - Będą rozmowy z miejsc, gdzie już ten lockdown nie obowiązuje, czyli z Chin. Mamy informacje, że nastąpiło odbicie. Ludzie są spragnieni powrotu do restauracji - zaznaczyła restauratorka. - Będziemy rozmawiać o tym, co niedługo nastąpi, ale także w jaki sposób to się robi na rynkach, które już ten etap mają za sobą i możemy uczyć się na ich błędach - dodała.


Nienasycone 1200.jpg
"Nienasycone". Kulinarne portrety niezwykłych kobiet

Wyjątkowo trudna sytuacja branży gastronomicznej, to zdaniem organizatorki konferencji, szansa dla tych, którzy chcieli odejść, a nie umieli się zdecydować mimo ponoszonych strat. - Dla wielu restauratorów ta sytuacja jest wybawieniem. Mogą powiedzieć "wychodzę z rynku z twarzą". 

Agnieszka Małkiewicz zaznaczyła, że konferencja ma za zadanie realne, ale i odważne naświetlenie sytuacji, która spowoduje, że na rynku utrzymają się najbardziej zdeterminowani. - Do rozmów zaprosiłam tych, w których wierzę, że przetrwają - zapewniła - i śmiało mogę powiedzieć, że mają pomysł na to jak trwać.

Gośćmi audycji byli także: Malka Kafka i Daniel Pawełek - restauratorzy.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadzi: Łukasz Modelski

Gość:  Agnieszka Małkiewicz (trener, doradca i praktyk branży gastronomicznej) oraz Malka Kafka (restauratorka), Daniel Pawełek (restaurator)

Data emisji: 9.05.2020

Godzina emisji: 10.00

 

Czytaj także

Tajemnice "Wszystkich poranków świata"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 10:30
Bogusław Deptuła, pisarz, dziennikarz, historyk sztuki opowiadał w "Drodze przez mąkę" o książce "Wszystkie poranki świata" Pascal Quignard.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Rychter: szkoda, że Onfraya traktuje się u nas w taki sposób

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 12:28
- Michel Onfray jest bardzo znanym we Francji autorem bestselerów. Jeśli chodzi zaś o polski grunt, to jest traktowany z przymrużeniem oka i trochę marginalizowany. W sposób filozoficzny nikt się nim u nas na poważnie nie zajął. Według mnie trochę szkoda - mówiła w "Drodze przez mąkę" filozofka i autorka książek o winie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dieta (i jej brak) według królowej Wiktorii. "Uwielbiała słodycze"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 12:55
- Była okrągłą damą, nigdy nie żałowała sobie jedzenia. Do herbaty popołudniowej objadała się ciasteczkami, słodyczami. Wszystkim, co tylko podano - opowiadała Wika Filipowicz, autorka książki "Przy stole z królem. Jak ucztowano na królewskim dworze", o zwyczajach kulinarnych brytyjskiej monarchini.
rozwiń zwiń