Sushi master z dala od Japonii. Polskie i europejskie restauracje sushi

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2024 13:00
Jak zostaje się w Polsce sushi masterem? Co należy do kanonu w tego rodzaju kuchni? Jakie miejsce zajmuje tu tradycja? Skąd brać odpowiedniej jakości ryby? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy w audycji z cyklu "Droga przez mąkę".
Jak zostać sushi masterem?
Jak zostać sushi masterem? Foto: Shutterstock/Jag_cz

O polskich i europejskich restauracjach sushi w "Drodze przez mąkę" opowiadał Przemysław Leszczyński – szef kuchni, sushi master.


Posłuchaj
28:55 2024_02_11 12_30_09_PR2_Droga_przez_make.mp3 Rozmowa z Przemysławem Leszczyńskim, sushi masterem (Droga przez mąkę/Dwójka) 

W poprzedniej audycji:

Fermentacja precyzyjna - nowa era w produkcji żywności

Na czym polega fermentacja precyzyjna? Gdzie znajduje swoje zastosowanie? Jakie produkty można dzięki niej uzyskać? W jaki sposób może wpłynąć na przemysłowa produkcję żywności? O alternatywnej żywności w "Drodze przez mąkę" opowiedziała dr Bogna Borowiec.

Czytaj także:

***

"Droga przez mąkę" to erudycyjny program kulinarny na temat związku kuchni z cywilizacją. Autor programu, Łukasz Modelski, będzie omawiać z gośćmi wątki kulinarne w literaturze i w innych sztukach. Ponadto: recenzje książek kucharskich, kulinarnych, kulinarno-podróżniczych etc. Na zakończenie utwór muzyczny z krótkim omówieniem, muzyka wyłącznie klasyczna, jej autorski wybór "pasujący“ do głównego dania, czyli tematu kulinarnego omawianego w programie.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadził: Łukasz Modelski

Data emisji: 11.02.2024

Godz. emisji: 12.30

mgc/pg

Czytaj także

Japoński savoir-vivre. Pałeczkami zjadamy tylko imbir!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 17:28
To jedno z najbardziej rozpoznawalnych dań japońskiej kuchni. Oprócz smaku charakteryzuje się także precyzją wykonania i podania. Jak stworzyć idealną rolkę? Ile odmian sushi znajdziemy w azjatyckiej kuchni i jak właściwie powinniśmy je jeść?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Wojtasik przez Japonię szlakiem ramenu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2023 13:00
Gościem audycji był Marcin Wojtasik - antropolog, socjolog i restaurator, który opowiadał o swojej kulinarnej podróży przez Japonię, którą przemierzał wiedziony zapachem ramenu.
rozwiń zwiń