Arabski dom. Jak zmieniał się Bliski Wschód?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 20:16
Gościem "Pulsu świata" była pisarka Nike Farida, autorka książek "Panna Młoda" i "Żona", która dzieciństwo spędziła w Libii rządzonej przez Muammara Kaddafiego.
Audio
  • Arabski dom. Jak zmieniał się Bliski Wschód? (Puls świata/Dwójka)
W ostatnich dziesięcioleciach świat arabski przeszedł znaczącą metamorfozę (zdj. ilustracyjne)
W ostatnich dziesięcioleciach świat arabski przeszedł znaczącą metamorfozę (zdj. ilustracyjne)Foto: Steve Evans/wikimedia/CC BY-SA 2.0

Poznała wtedy świat zachodnich ekspatów, socjalistycznych marzycieli, którzy z czasem zmieniali się w krwawych dyktatorów, a także obserwowała kiełkujący islamski radykalizm. W Dwójce opowiadała o typowym arabskim domu i o tym, jak Libia i inne państwa arabskie zmieniały się w ostatnich latach.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Paweł Reszka

Gość: Nike Farida (pisarka)

Data emisji: 20.05.2016

Godzina emisji: 17.45

mc

Czytaj także

"Z kryzysem migracyjnym trzeba nauczyć się żyć"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 19:00
- W przyszłości należy spodziewać się raczej wzrostu ruchów migracyjnych - podkreślił bułgarski politolog Ivan Krastev. Rozmowa o wpływie kryzysu migracyjnego na Bałkany przyniosła kilka ważnych refleksji ogólniejszej natury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nikt nie chce zakończyć konfliktu w Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 18:00
#SaveAleppo - kolejny hashtag, który nic nie zmienia, ale poprawia nam samopoczucie. Nikt nie chce czy nikt nie potrafi rozwiązać konfliktu w Syrii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie zmiany zwiastuje zwycięstwo Sadiq Khana?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 19:14
- On wygrał bo postawił na swoje pochodzenie i to, że musiał do wszystkiego dojść sam - mówił w Dwójce o nowym burmistrzu Londynu dr Krzysztof Winkler z grupy Britannia.
rozwiń zwiń